archirama.pl

Styl skandynawski Front Design

W portfolio grupy Front Design - koń z kloszem na głowie, prosiak z tacą na grzbiecie, wijąca się lampa z Ikei czy balansujące szafki nocne to tylko niektóre projekty. Projektantki ze Szwecji będą tegorocznym gościem Arena Design. Poznajcie styl skandynawski grupy Front Design.

Styl skandynawski Front Design

Styl skandynawski Front Design

Fot: Front Design

Grupę Front Design tworzą trzy Szwedki: Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken i Anna Lindgren. Projektantki wciąż eksperymentują z ideami oraz materiałami i choć produkty z portfolio tria często mają bardzo ekstrawagancką formę, okazują się ergonomiczne i przyjazne użytkownikom. Projektantki z grupy Front Design czuwają nad wykreowanymi przez siebie produktami na wszystkich etapach rozwoju: od szkiców koncepcyjnych, poprzez odpowiedni dobór materiałów, aż po produkt końcowy.

Front Design: projekty

Projektantki z Front Design wiele swoich prac dedykują zwierzętom. Przykładem jest kolekcja „Design by animals”, gdzie prawdziwymi autorami były zwierzęta. I tak wzór tapety Wallpapper by rats wykreował szczur, kształt klosza lampy Fly Lamp odzwierciedla drogę lotu muchy, a wzory na stoliku Insect Table wydrążyły korniki. Najbardziej znaną kolekcję Front Design – także wpisująca się w zwierzęcy design – jest seria „Animal Thing”. To właśnie dla marki Moooi powstały tak kultowe dla skandynawskiego stylu produkty jak lampa wielkości i kształtu konia, stolik zainspirowany wyglądem prosiaka czy lampa z kształcie królika.

Projektantki mają w swoim portfolio produkty zaprojektowane m.in. dla  Moroso, Zero, Coin, Porro, Morfeusz, czy wspomniane wcześniej Moooi. Ich produkty rozpoznawane są na całym świecie. Polska publiczność będzie mogła spotkać się z projektantkami już w marcu na Arena Design.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Front Design
Data publikacji: 18.12.2012 16:18

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.