archirama.pl

Architektura wnętrz, łoś i kawka w małym mieszkaniu

Mały Łoś, najmłodsze dziecko Grupy Projektowej Tabanda, wyszedł poza pracownię i zmierza w kierunku małych mieszkań, w których jego starsi kuzyni niestety się nie mieszczą

Architektura wnetrz małego mieszkania: stolik Mały Łoś

Mały Łoś - Grupa Projektowa Tabanda

Fot: Tabanda

Stół Łoś zaprojektowany przez Grupę Projektową Tabanda (Tomek Kempa, Filip Ludka, Megi Malinowska) zdobył nagrodę Must Have na Łódź Design Festival 2012. Udany projekt doczekał się kontynuacji. Do tej pory w sprzedaży dostępne były dwa modele o wymiarach 99 x 41 i 79 x 41 cm. Jesienią 2014 roku pojawił się trzeci, najmniejszy Łoś. Tym razem w postaci niewielkiego stolika kawowego, mierzącego 59x34 cm. 

Zmieniła się wielkość, ale pozostałe cechy charakterystyczne pozostały. Stolik wykonany jest ze sklejki brzozowej pokrytej fornirem dębowym. Sklejka wycinana jest za pomocą sterowanych numerycznie maszyn, a następnie ręcznie wykańczana. Konstrukcja składa się z czterech elementów, przypominających nieco kształtem poroże. Moduły łączy się w trakcie montażu śrubami. Stolik można łatwo przechowywać w postaci złożonej i szybko montować.

Projektanci podkreślają, że zależało im na ograniczeniu zużycia materiałów. Elementy mają identyczny zarys. Drewniane części są olejowane. Blat stolika wykonany jest ze szkła hartowanego grubości 8mm.  
Stolik jest przeznaczony m.in. do małych mieszkań. Cena mebla to ok. 1400 zł.

Autor: KZ
Zdjęcia: Tabanda
Data publikacji: 8.12.2014 13:41

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.