archirama.pl

Architektura wnętrz według Omeny Mensah. Zgadnijcie ile kosztuje szafa zaprojektowana przez celebrytka

Nową działalnością Omeny Mensah jest luksusowa architektura wnętrz. Pod logo marki Ammadora celebrytka produkuje ekskluzywne meble. Najnowszym projektem jest szafa "Półksiężyc". Zgadnijcie ile kosztuje.

Architektura wnętrz według Omeny Mensah. Zgadnijcie ile kosztuje szafa zaprojektowana przez celebrytka
Fot: materiały prasowe

Architektura wnętrz to nowa dziedzina, w której realizuje się Omenaa Mensah. Jej najnowszym projektem jest szafa "Półksiężyc". Swoją nazwę zawdzięcza obrazowi autorstwa malarki Doroty Golińskiej, który zdobi front mebla. Dzieło przedstawia kobiecą rozkosz.

Szafa jako główny element architektury wnętrza

Obraz przepełniony namiętnością zdominował styl szafy. Poprzez dodanie złotych luster Omenaa Mensah chciała stworzyć harmonijną całość mebla. Przenikanie różnych kolorów w lustrach wzmacnia efekt i sprawia, że mebel staje się głównym elementem architektury wnętrza. Szafa ta idealnie nadaje się do przestrzeni o minimalistycznej architekturze wnętrz. Sama Omenaa Mensah najchętniej widziałaby swoją szafę w prostym holu luksusowej rezydencji lub w osobistej sypialni.

Architektura wnętrza sypialni idealna dla "Półksiężyca"

Za ustawieniem "Półksiężyca" w sypialni przemawia głównie erotyczny charakter obrazu, który idealnie wpasowuje się w architekturę wnętrza. Nakłania do tego również to co kryje się w środku. Wewnątrz znajdziemy szuflady różnej wielkości, obite belgijską taftą w opalizującym kolorze, który zmienia się w zależności od padającego światła. Każda szuflada zaopatrzona jest we włoskie uchwyty Marella. System różnorodnych szuflad sprawia, iż szafa może być meblem bardzo osobistym. Mniejsze szufladki mogą posłużyć do przechowywania biżuterii. Natomiast większe, jako miejsce na garderobę czy też buty.

Jak powstawała szafa

Nad produkcją szafy pracował cały zespól Ammadory: stolarz, szklarz, tapicer oraz artystka Dorota Golińska. Proces produkcji tego ekskluzywnego mebla trwał 3 miesiące. Cena takiego cuda sięga 80 tys. zł. Czy byli byście gotowi zapłacić tyle za ten mebel?

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.03.2013 15:50

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.