archirama.pl

Architektura wnętrz według Wallpaper*: lekkie bryły z drewna, materiały z recyklingu

Ręcznie robione meble, elementy architektury wnętrz, dodatki wykonane przez amerykańskich rzemieślników  pokazywane są na wystawie Wallpaper* Handmade w Mediolanie. W 2014 roku w jednej sal pojawiły się drewniane bryły zbudowane z... zeszłorocznych eksponatów

Bar z sokami. Wszystkie bryły mebli powstały z drewna z odzysku

Bar z sokami. Wszystkie bryły mebli powstały z drewna z recyklingu. Surowcem był tulipanowiec, drewno liściaste rzadko spotykane w Polsce, ale rozpowszechnione w Ameryce Północnej

Fot: Giovani Nardi

Architektura wnętrz z odzysku

W imię idei zrównoważonego rozwoju i oszczędności organizatorzy Handmade Wallpaper*. zdecydowali się przerobić instalację  „Octopus” na nowy eksponat. „Ośmiornica”, projekt Adama Khana, był wariacją na temat przestrzeni biurowej. W nowej edycji wystawy te same materiały posłużyły do budowy przestrzeni służącej gościom. Architekt Carl Turner i rzeźbiarz Adam Kershaw wspólnie zbudowali bar z drewna tulipanowca amerykańskiego, serwujący koktajle owocowe. Adam Kershaw nie po raz pierwszy wykorzystuje nietypowe materiały, znane są jego realizacje ze starych podkładów kolejowych.
Wystawa była otwarta dla odwiedzających od 8 do 12 kwietnia 2014 r. w galerii Leclettico w Mediolanie.
Jeden obraz lepszy niż tysiąc słów; film przedstawia funkcjonowanie Tulip Bar:


Ażurowe bryły z drewna

Aby jak najlepiej wykorzystać ograniczoną ilość materiału, Carl Turner podzielił odzyskane deski na równe listwy. Powstały z nich proste, ażurowe bryły, z których łatwo można aranżować różne przestrzenie. Ławki i stół są lekkie, a zestawienie odmiennych odcieni drewna ożywia bryły. Z takich samych desek o jednakowych wymiarach powstała lita płyta baru.  Obróbka termiczna desek wzmocniła materiał.
Organizatorzy wystawy podkreślają, że wielofunkcyjność baru pozwoliła zminimalizować dystans często dzielący barmana i klientów.

Zdjęcia: Giovani Nardi
Data publikacji: 18.04.2014 13:28

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.