archirama.pl

Bessa. Art déco prosto z warsztatu

Portugalska marka Bessa oferuje meble wiernie naśladujące stylistykę art déco

Fotel Bessa. Współczesny design z Portugalii

Fotel Bessa. Współczesny design z Portugalii

Fot: www.bessadesign.com

Design z Portugalii

Założyciele marki Bessa stawiają na luksus w starym stylu. Czyste formy siedzisk kojarzą się z nowoczesnością, czy raczej z modernizmem.  Szkielety mebli wykonane są ze starannie wykończonego metalu. João Bessa, właściciel firmy podkreśla, że oferowane prze1411z przedsiębiorstwo produkty są wykonywane ręcznie przez niewielkie grono wykwalifikowanych rzemieślników.

Wybór mebli nie jest przesadnie szeroki. Na stronie firmowej prezentowane są meble z dwóch kolekcji,  Liberty i Pure.
Pierwsza z nich to meble z polerowanego, pokrytego ochronną powłoką mosiądzu w kolorze starego złota. W złotej klatce umieszczone zostały siedziska pokryte wielobarwną krowią skórą z Normandii. Sierść francuskich krów jest nakrapiana, biało brązowa z ciemniejszymi przebarwieniami. Rysunek jest indywidualny, więc każdy mebel różni się nieco od pozostałych. W kolekcji są sofy i fotele w dwóch wersjach, niskiej i z podwyższonym oparciem. Meble śmiało mogłyby stanąć w jednej z białych willi z lat 30. XX wieku.
Nieco skromniejsze są bryły i wykończenie siedzisk z kolekcji Pure. Lounge i dining chair mają okrągłe, grube siedziska pokryte gładką skórą w kolorze mlecznej czekolady.

Więcej informacji www.bessadesign.comAutor: KZ
Zdjęcia: www.bessadesign.com
Data publikacji: 26.11.2015 15:24

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.