archirama.pl

Brompton, czyli rowerowy fetyszyzm

Doskonały współczesny design czy tryumf marketingu? Rower miejski w wersji mini – Brompton

Rower składany Brompton

Składak Brompton - idealny rower miejski, czy marketingowy sukces?

Fot: Guy Chapman, Wikimedia Commons

Po raz pierwszy zwróciłem uwagę na Bromptona niedawno – ktoś w metrze trzymał go nonszalancko w rękach. Uwagę zwracała nie tylko wystudiowana swoboda właściciela, ale przede wszystkim małe rozmiary paczki. Większość składanych rowerów wygląda trochę jak skrzyżowanie wózka inwalidzkiego z czymś rozgniecionym na złomowisku. Ta maszyna sprawia wrażenie zaskakująco zgrabnej, wymiary po złożeniu to 56x54x25 cm. Naprawdę niewiele, także w porównaniu z konkurencją. To zasługa małych, 16” kółeczek, ale w równym stopniu także bardzo zgrabnego systemu składania. Dla mnie  16”dolna granica do zaakceptowania w użytkowym rowerze. Użytkownicy zapewniają, że taka wielkość jest w pełni wystarczająca w miejskim rowerze, zwłaszcza w wersji sześciobiegowej. Mam zamiar to sprawdzić, ale na razie musze się opierać na cudzych opiniach.  Te w większości są bardzo entuzjastyczne. Użytkownicy podkreślają wytrzymałość konstrukcji, wygodę użytkowania, łatwość podróżowania – w sieci można znaleźć relacje z kilkusetkilometrowych „wycieczek”.  
Zastanawiam się, na ile o sukcesie zadecydował marketing? Brytyjska marka, rowery produkowane w Londynie, podstawowy wzór nie zmieniony od trzech dekad – to robi wrażenie. Czy mieliście jakieś doświadczenia z tym składakiem?  


Autor: KZ
Zdjęcia: Guy Chapman, Wikimedia Commons
Data publikacji: 30.03.2015 16:09

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.