archirama.pl

Bryła z betonu architektonicznego. Stolik – siedzisko

Stolik Pentagon Morgan & Möller to prosta betonowa bryła, która może służyć jako mebel we wnętrzach lub w ogrodzie

Rodzina betonowych mebli. W centrum stoliki Pentagon

Stolik Pentagon Morgan & Möller i inne meble z betonu architektonicznego 

Fot: Morgan & Möller

Producent z uroczą prostotą mówi o nim „niestandardowy przedmiot pożądania”. Pentagon Morgan & Möller nie wzbudził we mnie aż tak gorących emocji. Bryła na podstawie pięciokąta ma wymiary 42x76x52 cm. To taki mebel pomocnik, w zależności od potrzeb służący jako mały stolik, podstawa albo siedzisko.  Ascetyczna bryła z betonu architektonicznego możne zmienić wygląd i funkcję dzięki odpowiedniej tapicerce albo drewnianej nakładce. Producent podkreśla, że mebel ma puste wnętrze i jest dzięki temu lekki. Przynajmniej w swojej kategorii, tj. lekki jak na betonową bryłę. W praktyce 40 kilogramów to spory ciężar, zwłaszcza w przypadku mebla z założenia przenośnego, o stosunkowo małych wymiarach. Z drugiej strony, bryła zyskuje dzięki temu stabilność.
 
Kilka stolików można połączyć ze sobą, układając ciągi lub wyspy, choć taka zabudowa nie należy do najtańszych. Jeden moduł kosztuje ok. 980 zł. Morgan & Möller proponuje także wykorzystanie betonowych form jako nietypowych grzejników, rozstawionych we wnętrzach. To dobre rozwiązanie szczególnie tam, gdzie architektura wnętrz wyklucza zastosowanie typowego kaloryfera.

Całą rodzinę betonowych mebli, od stolików, przez sofy i szezlągi po regały obejrzec można np. w warszawskim salonie Morgan & Möller przy ul. Burakowskiej 5/7 w Starej Fabryce Koronek.

Autor: KZ
Zdjęcia: Morgan & Möller
Data publikacji: 28.04.2015 13:32

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.