archirama.pl

Bryły odlewane z drewna?

Meble Camus Collection mają tak płynne kształty, jakby zostały uformowane w formie, a nie wycięte klasycznymi narzędziami z drewna

Bryły mebli Camus Collection

Krzesło Sara Bond

Fot: materiały prasowe Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC)

Nowa secesja

Meble marki Camus Collection produkowane są ręcznie w gminie Requena w Walencji. To stamtąd pochodzi czterech założycieli firmy.  Za wzornictwo odpowiada Paco Camús, postać barwna i znana z wszechstronności. Absolwent wydziału wzornictwa przemysłowego, po studiach zajął się rysowaniem komiksów, a później m.in. ilustracją, malarstwem, fotografią architekturą – i pisaniem poezji. Zajmując się tak różnymi dziedzinami, wykształcił bardzo charakterystyczny styl. Klasyczny, ale nie naśladujący bezpośrednio dawnych wzorów, śmiało operujący bryłą i fakturą, ale pasujący do różnych wnętrz.

Camús stawia na świetne rzemiosło i tradycyjne materiały. Część prac wykonują ręcznie ebeniści, do niektórych procesów wykorzystywane są z kolei sterowane cyfrowo obrabiarki. Jego meble wykonywane są z drewna orzecha amerykańskiego, alabastru, szkła i szczotkowanego metalu. Woskowane drewno ma przyjemną fakturę, a płynne kształty zachęcają do badania bryły dotykiem.

Co do dotykania – firma sugeruje regularną konserwację powierzchni, dodając do każdego zakupu zgrabne drewniane pudełeczko z woskiem, papierem ściernym i ściereczką.  Kunsztowne stolarskie łączenia są podkreślone odpowiednio dobranymi kolorami drewna, powierzchnie płynnie wymodelowane. Przy tym większość mebli wydaje się być praktyczna. Mam wątpliwości co do krzeseł z przypominającymi żądło oparciami (model Lady Sting), ale już fotele z wyplatanymi siedziskami wyglądają na wygodne.
W kolekcji są między innymi krzesła, stoliki i szafki, a także przedmioty ozdobne.

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC)
Data publikacji: 21.07.2015 14:19

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.