archirama.pl

Design. Konkurs Electrolux Design Lab 2013. Ruszył czwarty etap konkursu na innowacyjny design

Design. Konkurs Electrolux Design Lab 2013. Trwa czwarty etap konkursu, w którym młodzi projektanci prezentują innowacyjny design dla gospodarstw domowych. Wśród półfinalistów znalazła się Polka- Małgorzata Blachnicka. Uczestnicy powalczą o nagrody pieniężne i płatny staż w centrum Electrolux Global Design.

Design. Konkurs Electrolux Design Lab 2013. Ruszył czwarty etap konkursu na innowacyjny design

Polska uczestniczka konkursu na najlepszy design przedstawiła projekt systemu Atem, którego głównym zadaniem jest zapewnienie stałej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych.

Fot: materiały prasowe

Design. Konkurs Electrolux Design Lab 2013 - trwa jedenasta edycja. Tematem tegorocznej edycji stały się „Inspiracje Miejskim Życiem”, nawiązujące do zjawiska rosnącej urbanizacji. Zadaniem projektantów z całego świata było zaprezentowanie innowacyjnego designu dla gospodarstw domowych i rozwiązań, które będą odpowiadać rozwojowi technologii w przyszłości. Do obecnego, czwartego etapu konkursu na najlepszy design, zakwalifikowanych zostało 20 półfinalistów. Wśród  nich znalazła się także polska projektantka Małgorzata Blachnicka.

Innowacyjny design według projektu Małgorzaty Blachnickiej

Polska uczestniczka konkursu na najlepszy design przedstawiła projekt systemu Atem, którego głównym zadaniem jest zapewnienie stałej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych. Małgorzata Blachnicka zaprojektowała „oddychający” panel okienny, który reguluje temperaturę powietrza z zewnątrz, dostosowując ją do potrzeb użytkownika. Panel może także modyfikować swoją przejrzystość, tworząc zasłonę od światła słonecznego lub zmieniać kolor, dając wrażenie witrażu. Istotnym faktem jest to, iż system Atem nie oczyszcza powietrza lecz ocenia jego jakość i w zależności od wyniku odpowiednio otwiera lub zamyka specjalną membranę. Autorkę projektu zainspirowały bowiem małże, które po wykryciu zanieczyszczenia wody także zamykają swoje muszle.

Wyzwanie dla młodych designerów

Konkurs Electrolux Design Lab powstał specjalnie z myślą o młodych, kreatywnych studentach oraz absolwentach wzornictwa przemysłowego z całego świata. Uczestnicy konkursu na najlepszy design co roku zmagają się  z innym tematem przewodnim. Projekty na każdym etapie oceniane są przez specjalistów z firmy Electrolux. Kryteria oceny powstają na podstawie obserwacji stylów i trendów życia ludzi na całym świecie. W ramach poprzednich edycji Electrolux Design Lab powstały m.in. takie innowacyjne pomysły, jak: przenośna pralka, czy indukcyjny mikropodgrzewacz Snail.

Nagrody w konkursie Electrolux Design Lab 2013

Wielki finał konkursu Electrolux Design Lab 2013 odbędzie się 16 października br. w Sztokholmie. Na zwycięzcę konkursu na najlepszy design czeka nagroda pieniężna w wysokości 5000 euro oraz półroczny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux. Organizatorzy przewidzieli także nagrody pieniężne dla uczestników, którzy zajmą 2 i 3 miejsce w konkursie, w wysokości (3000 euro za drugie i 2000 euro za trzecie miejsce) oraz nagrodę publiczności w wysokości 1000 euro dla osoby, która zyska największe poparcie internautów.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 14.08.2013 16:34

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.