archirama.pl

Design na Euro 2012. Kwiatowe piłki TerraBall

Na ulice polskich miast ma szansę trafić mała architektura inspirowana Euro 2012. Design w stylu piłkarskich Mistrzostw Europy być może zagości w strefach kibica. Zobacz Kwiatowe piłki TerraBall oraz piłkarzy TerraPlayers.

TerraBall kwiaty

Design inspirowany Euro 2012 i kwiatowa piłka TerraBall

Fot: www.terra2012.pl

Firma Terra w ramach swoje nowej kolekcji zaprezentowała architektoniczne formy inspirowane Euro 2012. Cel? Nawiązujące do stylistyki piłkarskich mistrzostw formy architektoniczne mają wpisać w miejską przestrzeń.

Projektanci firmy Terra przygotowali przestrzenną konstrukcję w kształcie piłki. Konstrukcja występuje w dwóch formach. Pierwsza to niezależny element wolno stojący, zbudowany z ocynkowanej stali, z możliwością obsadzenia roślinnością. Drugi wariant stanowi forma zamknięta – składającego się ze stalowego szkieletu pokrytego sześciokątnymi modułami z pleksi. W obu przypadkach dostępne są dwie wysokości – 2 m i 3 m. Konstrukcję można zamontować poprzez przykręcenie do podłoża lub wkopanie w grunt podstawy konstrukcyjnej.

>>Młody poznański design w Mediolanie

Piłkę TerraBall można także obsadzić kwiataminp. zgodnie z barwami Euro. Obok wielkich piłek znajdziemy przestrzenne modele piłkarzy przyjmujące formę rzeźb, czyli TerraPlayers i TerraArt. Tutaj też stylistyczne nawiązanie jest proste i jasne. Chodzi o Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Tacy designerscy piłkarze mieliby stanąć na ulicach polskich miast. Małe formy architektoniczne mają się wpisać w klimat zbliżającego się Euro 2012. Ale ich funkcja może być czysto praktyczna.

Designerskie formy mogą działać jak znaki informacyjno-kierunkowe: przestrzenne modele piłkarzy wraz z powierzchnią informacyjną. Są to jedyne tego typu formy służące jako źródła informacji masowej – kierunkowej oraz organizacyjnej – w przestrzeni miejskiej.

>>Polski design, który cieszy oko i… kieszeń producentów. Top Design Award 2012

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: www.terra2012.pl
Data publikacji: 25.04.2012 14:59

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.