archirama.pl

Ekologiczne ekrany akustyczne z ochronią mieszkańców przed hałasem

Przygotowana przez pracownię BREAD Studio koncepcja ekologicznych ekranów akustycznych to niezwykłe połączenie natury i inżynierii transportowej. Tunele obrośnięte pnączami mają nie tylko uatrakcyjnić przestrzeń przeciętą drogami, ale też uchronić mieszkańców przed negatywnymi skutkami takiego sąsiedztwa.        

BREAD Studio

Niezwykłe bariery dźwiękochłonne - projekt BREAD Studio

Fot: BREAD Studio

Ekrany akustyczne zaprojektowane przez azjatyckie biuro to nie tylko niepowtarzalny design. Koncepcja zakłada zastosowanie efektywnego systemu odzyskiwania energii z pracujących estakad. – Prąd można czerpać z wprawiających konstrukcję w ruch przejeżdżających samochodów – tłumaczą projektanci.

Eko ekrany akustyczne

Konstrukcja jest tak zaprojektowana, by była możliwie samowystarczalna i nie wymagała dużo pracy w konserwacji. Np. umiejscowienie donic na roślinność poniżej poziomu jezdni pozwala na zasilanie gleby jedynie wodą opadową (z zastosowaniem filtrów benzyny i płynów eksploatacyjnych wyciekających z pojazdów).

Projekt ekranów akustycznych pracowni z Hong Kongu to na razie jedynie koncepcja. Jednak w smutnej rzeczywistości krajowych dróg otoczonych jedynie pospolitymi ścianami ekranów (wyjątkiem są półtunele TrasyToruńskiej), głos z Hong Kongu może być dobrą inspiracją dla naszych drogowców.

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Autor: mjc
Zdjęcia: BREAD Studio
Data publikacji: 30.10.2012 09:50

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.