Designers' Open – dziesiąta edycja
Festiwal designu w Lipsku to połączenie targów, pokazu mody, wykładów i koncertów. Tegoroczna edycja to już dziesiąte lipskie spotkanie z współczesnym wzornictwem. Główne wydarzenia festiwalu designu będą się odbywać w Hali Szklanej Lipskich Terenów Targowych.
Program podzielony został na cztery kategorie – po dwie dla producentów i konsumentów. Organizatorzy festiwalu designu wiele uwagi poświęcili współczesnej modzie. Na wystawie swoje prace prezentować będą projektanci odzieży, butów, biżuterii i dodatków, ekspozycjom towarzyszyć będą pokazy mody.
W kolejnej strefie znajdą się przykłady współczesnego wzornictwa przemysłowego. Wśród nich m.in. superlekki rower elektryczny – co ważne, przypominający bryłą raczej modne ostre koła, niż dziwaczne konstrukcje, które dominowały w tej kategorii przez ostatnie lata. Oprócz tego nowe i prawie nowe technologie, z drukiem 3D na czele.
Współczesna architektura i design
Festiwal to nie tylko wystawa główna. W mieście przez kilka festiwalowych dni znaleźć będzie można liczne punkty oznaczone symbolem DO/Spot. Współczesne lampy czy naczynia pojawią się w pubach, starych halach fabrycznych, restauracjach i przestrzeni publicznej Lipska.
Polscy projektanci w Lipsku. Od krowich głów po miniaturowe ogrody
Wgląda na to, że Polska po raz kolejny pokaże design nieco szalony, artystyczny i rzemieślniczy. Znakiem rozpoznawczym polskiej ekspozycji staną się kolorowe rzeźby wykonywane przez bliźniaczy duet Paper Sculpture. Barwne krowie głowy to przeciwieństwo staroświeckich poroży wieszanych na ścianach przez myśliwych. Ekologia to znów słowo klucz w tegorocznej wystawie. Na wystawie zobaczyć będzie można Urban Garden, miniaturowe ziołowe ogrody w krągłych szklanych naczyniach, czy lampy-doniczki firmy Lightowo.
Wśród siedmiu polskich wystawców znajdzie się też DEDECA z kolekcją użytkowych brył wyplatanych z drutu.
Ta doba ma 25 godzin?
Lipski Festiwal Designu – Designers' Open odbywa się co roku w ostatni weekend października, w czasie, gdy w Europie Zachodniej zmieniany jest czas z letniego na zimowy. Wydłuży to noc z 25 na 26 października o godzinę. Bilet na festiwal designu to wydatek 7-20 euro.
Więcej informacji i program wydarzeń: www.designersopen.de >>

-
Kraków miasto królów, dawna stolica Polski. Jednak udowodnimy wam, że zobaczyć tam można nie tylko piękne zabytki, ale także sporo dobrej, współczesnej architektury. Jednak na pewno Kraków to miasto kultury i sztuki. Zapraszamy na wycieczkę po Krakowie z Archiramą! Holiday in Cracow! więcej
-
Architektura współczesna kocha styl industrialny, zwłaszcza, jeśli tematem jest rekonstrukcja starej fabryki. W przypadku fabryk samochodowych, najbardziej odpowiednim motywem przewodnim jest cegła oraz miedź w architekturze. Skąd to wiemy? Pokazali nam to architekci z francuskiej pracowni AREP więcej
-
Bryła Land Experience Center, która wygląda jak rzeźba, niedawno została otwarta. Na razie budynek ma służyć jako centrum sprzedaży i marketingu, natomiast po jakimś czasie ma stać się centrum sztuki współczesnej. Bryła zmieni nie tylko funkcję, ale również... lokalizację! Jak to możliwe, że obiekty architektury współczesnej wędrują z miejsca na miejsce? więcej
-
Budownictwo modułowe sprawdza się z różnych względów. Bryły modułowe są mobilne, elastyczne i nadają się do "recyklingu" - można ich używac wielokrotnie. Są więc zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Architekci coraz częściej podejmują się projektowania budynków modułowych. Jednym z takich projektów jest HIVE-INN więcej

- ARCHITEKTURA: Kraków. Co zobaczyć w Krakowie. Przewodnik po Krakowie. Zobacz co warto zobaczyć w Krakowie. Holiday in Cracow!
- ARCHITEKTURA: Styl industrialny i miedź w architekturze. Przebudowa dawnej fabryki samochodów w Paryżu
- ARCHITEKTURA: Rzeźbiarska bryła Land Experience Center w Chinach autorstwa Ping Jiang z biura AEDAS
- ARCHITEKTURA: Bryła HIVE-INN – kontenery z recyklingu zaprojektowane jako nowoczesny hotel modułowy
- ARCHITEKTURA: Bąbelki nad miastem – ekoarchitektura i zrównoważony rozwój przede wszystkim!