Design
DESIGN

FLEKS – kolejny udany projekt Tomasza Augustyniaka

  • Komentarze

FLEKS – kolejny udany projekt Tomasza Augustyniaka

FLEKS

  • FLEKS – kolejny udany projekt Tomasza Augustyniaka
  • FLEKS – kolejny udany projekt Tomasza Augustyniaka
  • FLEKS – kolejny udany projekt Tomasza Augustyniaka
  • FLEKS – kolejny udany projekt Tomasza Augustyniaka

W trakcie tegorocznych targów arena DESIGN w Poznaniu, premierę miała nowo powstała marka Fabryki Mebli na Wymiar Meble.pl S.A. - FLEKS. Zaprezentowane zostały jej cztery pierwsze kolekcje, których nazwy to kolejne litery alfabetu. Zaprojektował je Tomasz Augustyniak – projektant, dla którego design oznacza porządkowanie i poszukiwanie harmonii w otoczeniu człowieka.

Co kryje się za abecadłem designera?

„A”

Kolekcja „A” ma zdecydowany charakter, definiowany poprzez zastosowanie toczonych nóg z litego drewna. Zabieg ten nadaje meblom lekkości i wprowadza ciepły, domowy klimat. Drugim charakterystycznym detalem są pionowe szczeliny w plecach brył, które umożliwiają przepływ światła we wnękach. Mogą one być również dużym ułatwieniem podczas przeprowadzania okablowania. Kolekcja „A” nada charakteru zarówno przestrzeniom prywatnym, jak i publicznym.

„B”

Kolekcja „B” idealnie oddaje ideę minimalistycznego dekorowania wnętrz. Tworzy nowoczesny, prosty, uniwersalny klimat. Wyrazistym elementem są w tym przypadku regały z przegrodami między półkami o trzech głębokościach do wyboru. Efekt wizualny takiego zabiegu jest nietuzinkowy, a dodatkowym atutem jest jego funkcjonalność. Układ ten pozwala na przechowywanie przedmiotów o różnych długościach. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie płyty melaminowanej i sklejki, które tworzą przegrody w regałach. Podobnie jak kolekcję „A”, „B” wykorzystać można zarówno do urządzenia pokoju młodzieżowego lub biura domowego, jak i poczekalni, gabinetów.

„C”

W kolekcji „C” kluczowe są prostota i wygoda, a się z tym wiąże – poszerzona funkcjonalność. Oferta jest różnorodna. Występują w niej stoły do pracy z blatami o konfigurowanej długości i szerokości. Ustawione są one na sklejkowych podstawach, co daje im więcej możliwości. Kolejnym elementem są regały, które występować mogą pojedynczo lub w zestawie. Istnieje możliwość połączenia ich półkami ze sklejki, co tworzy szczególną przestrzeń. W skład kolekcji wchodzą również komody pod biurko. Ich blaty mają po trzy warianty ułożenia, aby ustawiać je pod różnym kątem. Dzięki temu uzyskać można nowe opcje dla miejsca pracy. Nogi stołów zaprojektowano z trzech toczonych elementów, co pozwala uzyskać trzy wysokości blatów.

„D”

„D” stanowi zbiór dodatków, które uzupełniają pierwsze trzy kolekcje, ale jednocześnie stanowią indywidualną ofertę. W skład kolekcji wchodzą polimerowe lustra. Dzięki materiałowi, z których są wykonane, można modyfikować ich wymiary, proporcje oraz kolor obrzeża. Co ciekawe, polimer jest 10-krotnie mniej podatny na pęknięcia i jest o 50% lżejszy niż szklane lustro.

 Wkrótce każdy będzie mógł zaprojektować i kupić swój unikatowy mebel!

Już niedługo, za pomocą urządzenia z dostępem do internetu, wykorzystując autorski system firmy, będzie można natychmiastowo wygenerować zamówienie. Taki projekt zostanie wysłany bezpośrednio do fabryki, co oznacza, że czas zwykle przeznaczony na kontakt z odpowiednią osobą i zatwierdzenie zlecenia zostanie zaoszczędzony. Projekty od razu trafią do realizacji, a efektów będzie można spodziewać się do 7 dni od kliknięcia „Akceptuj” po skompletowaniu zamówienia.

FLEKS to nowoczesna odpowiedź na zapotrzebowanie indywidualnego odbiorcy poprzez zaprojektowanie mebli z możliwością dostosowania gabarytów i funkcjonalności do ściśle określonej przestrzeni zarówno prywatnej, jak i publicznej. Hasło Uwolnij proporcje jest propozycją wyjścia poza schemat. Fleks pozwala na dopasowanie mebla do danego wnętrza i nadanie mu pożądanej funkcji.

Projekt zakłada określone zakresy konfiguracji, których celem jest uzyskanie maksymalnej funkcjonalności przy zachowaniu spójności koncepcji i wartości estetycznych.

Ideą FLEKS jest samodzielne konfigurowanie mebli na wymiar za pomocą internetowego narzędzia, a następnie ich wyprodukowanie poprzez bezobsługowe połączenie konfiguratora online z produkcją w fabryce. Wysoka jakość mebli jest uzyskiwana dzięki automatyzacji ich wytwarzania przy użyciu zaawansowanej, autorskiej linii produkcyjnej w 7 dni od złożenia zamówienia.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.fleks.com

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 5.04.2018 15:22
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.