archirama.pl

Fundacja Nizio organizuje konkurs dla projektantów. Architektura wnętrz i design z odzysku

Recykling we współczesnej architekturze wnętrz: 1 czerwca zaczął się zorganizowany przez Fundację Nizio konkurs dla projektanów. Konkurs zorganizowany jest pod hasłem 3xR: reuse, recycle, remake

Bryły z recyklingu, nowe wzornictwo i młodzi projektanci. Konkurs Nizio Interior

Bryły z recyklingu, nowe wzornictwo i młodzi projektanci. Konkurs dla młodych projektantów - Nizio Interior/ Fundacja Nizio 

Fot: materiały prasowe Fundacji Nizio

Bryły z surowców wtórnych

Fundacja Nizio zaprasza do udziału w konkursie projektantów mebli i akcesoriów współczesnej architektury wnętrz. Najlepszy projektu zostanie skierowany do produkcji i włączony do kolekcji marki Nizio Interior. Termin nadsyłania projektów na konkurs mija 12 września 2014.
Projekty konkursowe powinny łączyć wysoką jakość artystyczną i estetyczną z  realizacją idei 3xR:  reuse, recycle, remake.  Przedmioty używane, uszkodzone  mogą zyskać nową funkcję, a elementy współczesnej architektury wnętrz powstaną z surowców wtórnych.

Konkurs dla młodych projektantów

W konkursie mogą brać udział projektanci w wieku 19 - 35 lat. Organizator zaprasza do udziału studentów i absolwentów kierunków projektowych i artystycznych, artystów, projektantów amatorów i profesjonalistów. Prace konkursowe składać można od 1 czerwca 2014 od godziny 8:00 do 12 września 2014, do godz. 23:59.

Nagrody w konkursie

Główna nagroda w konkursie to sfinansowanie i wdrożenie do produkcji projektu, nowego elementu kolekcji Nizio Interior. Autor pracy, która zdobędzie drugą nagrodę, może liczyć na wyprodukowanie pojedynczego egzemplarza projektu i wystawienie go na sprzedaż w Galerii Nizio Interior. Fundacja Nizio przyzna też 10 wyróżnień w pierwszym etapie konkursu.
Prace wybierać będzie jury pod przewodnictwem Mirosława Nizio, architekta, projektanta mebli, rzeźbiarza, założyciela pracowni Nizio Design International. Biuro projektowe prowadzone przez Mirosława Nizio przygotowała m.in. wystawę główną Muzeum Historii Żydów Polskich. Wśród jurorów jest także Marek Cecuła oraz Czesława Frejlich, redaktor naczelna ogólnopolskiego kwartalnika „2+3D grafika plus produkt.

Więcej informacji i regulamin www.niziointerior.pl w zakładce KONKURS >>


Zdjęcia: materiały prasowe Fundacji Nizio
Data publikacji: 30.05.2014 14:15

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.