archirama.pl

Gdynia Design Days 2012, czyli dni designu nad morzem

Do 15 lipca trwają w Gdyni Design Days. W kontenerowym Terminalu Designu będzie można zobaczyć jak zmieniły się w ostatnim czasie polskie miasta. Jak zmienił się design dworców, lotnisk po Euro 2012.

Design z Gdynia Design Days 2012 6

Gdynia Design Days po raz piąty prezentują dorobek polskiego design 

Fot: www.gdyniadesigndays.eu

Wystawy, warsztaty, wykłady zorganizowane w ramach Gdynia Design Days potrwają do 15 lipca. Centralny element dni design to kontenerowy Terminal Designu, który stanął na Skwerze Kościuszki. Tu będzie można dostać mapkę, wypożyczyć rower lub ruszyć na piechotę szlakiem designu.

Poszczególne strefy Terminalu przybliżą uczestnikom proces projektowania. Autorem projektu Terminalu Designu jest Monika Potorska z Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo. O designie będziemy dużo mówić podczas spotkań i wykładów. Wiedzę o projektowaniu będzie można też pogłębiać od strony praktycznej. Młodzi projektanci i studenci wzornictwa będą mieli możliwość spotkania się ze specjalistami podczas warsztatów.

Poprowadzą je m.in. kurator festiwalu Janusz Kaniewski (warsztaty z projektowania samochodów) oraz projektanci z trzech renomowanych firm: Satel Sp. Z o.o., Terma Technologie Sp. Z o.o. oraz Trefl SA („Projektowanie od kuchni”). Projektanci będą mogli także nawiązać nowe kontakty i wymienić się doświadczeniami podczas panelu biznesowego, w którym udział wezmą firmy wykorzystujące wzornictwo w swoich codziennych działaniach. Moderatorem panelu będzie Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu Design Alive.

Z designem będą mogli spotkać się nie tylko zawodowcy. Podczas warsztatów dla dzieci i amatorów projektowania oraz wieczornych pokazów filmowych z designem w roli głównej (m.in. znakomite dokumenty „Narrogin” oraz „Poużywajmy sobie”) pokażemy, że wzornictwo to nie tylko biznes, ale styl życia, filozofia myślenia o tym, co nas otacza, a także świetna zabawa. Każdego, kto zechce zabrać trochę designerskich produktów do domu, zapraszamy na SuperSam design – targowisko designu, podczas którego będzie można zobaczyć i kupić prace młodych projektantów.

>>Więcej na temat imprez związanych z Gdynia Design Days znajdziecie na www.gdyniadesigndays.eu

Zdjęcia: www.gdyniadesigndays.eu, www.gdyniadesign.days.eu
Data publikacji: 9.07.2012 12:35

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.