archirama.pl

„Projekt rower”, czyli rowery przeszłości i przyszłości w szczeciński Muzeum Techniki

Rowery pamiętające III Rzeszę i rowery jak z filmów science fiction można zobaczyć w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji w ramach „Projektu Rower”.

Dziecięcy rowerek przyszłości

Tak prezentują się projekty studentów koszalińskiego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Fot: muzeumtechniki.eu

Wystawa „Projekt Rower” obejmuje kilkadziesiąt eksponatów jednośladów z okresu od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż do projektów rowerów przyszłości, zaprojektowanych przez studentów koszalińskiego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

>>Zobacz polską zabawkę, która pojedzie na konkurs designu do Mediolanu 

Najstarszy eksponat to dziecięcy rowerek z lat trzydziestych wyprodukowany w niemieckiej Rzeszy. Ponadto nie brakuje rowerów z lat 40, 50, 60, 70, produkcji zarówno polskiej, niemieckiej, jak i radzieckiej. Wystawa jest świetną okazją, aby zobaczyć jak na przestrzeni dwudziestego wieku zmieniały się możliwości konstrukcyjne oraz design tak popularnych w Polsce i na świecie jednośladów. Ale wystawa, to nie tylko wyprawa w przeszłość.

Futurystyczne modele dziecięcych rowerków zaprojektowane przez studentów Instytutu Wzornictwa w Koszalinie z pewnością zainteresują zarówno miłośników rowerów jak i designu. Zwłaszcza, że konstrukcje przyszłości w niczym nie przypominają dotychczas znanych nam klasycznych rowerków dziecięcych.

Patrząc na nie, aż ciężko uwierzyć, że są napędzane siłą dziecięcych nóżek. Jeśli już teraz chcecie dowiedzieć się, o co wasze wnuki prosić będą Świętego Mikołaja, zajrzyjcie do Szczecina. Wystawa potrwa do 15 kwietnia.

Autor: Pamela Naweje
Zdjęcia: muzeumtechniki.eu
Data publikacji: 29.03.2012 18:55

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.