archirama.pl

JAKIE KRZESŁA pasują do salonu i szafy? KRZESŁA składane i super cienkie

Składane krzesło Folidture to oryginalna forma i funkcjonalność. Krzesło zmieścisz nawet w najmniejszej szafie. Krzesło po złożeniu ma tylko dwa centymetry grubości i zmieści się w najciaśniejszej garderobie.

Krzesło liść. Nowoczesne meble 8

Szukasz pomysłu na oryginalne krzesło? To metalowe krzesło Folditure przypomina liść i na dodatek składa się.

Fot: Folditure

Folditure, firma produkująca oryginalne meble, stworzyła krzesło liść. To najcieńsze na świecie krzesło składane. Według jego twórców, to luksusowe połączenie zaawansowanych technologicznie elementów i rzemieślniczego kunsztu. Krzesło liść odznacza się nie tylko wyjątkową formą, a na dodatek łatwo się składa dając się schować na przykład w szafie.

- Składane meble znane są od blisko 4000 lat. Pierwsze pojawiły się jeszcze w starożytnym Egipcie - mówi Alexander Gendell, twórca krzesła i główny projektant Folditure. Krzesło liść oparte jest na opatentowanej technologii zawiasu piramidy, będącego zupełnie nowym mechanizmem składania. Za pomocą zaledwie jednego przycisku, elegancka opływowa forma liścia przekształca się w super-płaską konstrukcję umożliwiającą łatwe przechowywanie krzesła.

>>To półka czy fotel? Ten designerski mebel łączy jedno i drugie

Krzesło po złożeniu ma zaledwie dwa centymetry grubości. Dzięki temu zajmuje bardzo mało miejsca. Nawet liczny komplet takich krzeseł możemy łatwo złożyć i schować w szafie bez straty przestrzeni. Poszycie krzesła można dowolni dobrać do własnego gustu i stylu wnętrza, w którym krzesło się znajduje. Krzesło równie dobrze pasuje do salonu, jadalni czy na taras.

>>Więcej na temat krzesła liść na stronie www.folditure.com

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Folditure
Data publikacji: 27.07.2012 10:57

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.