archirama.pl

Klasyczne meble polskich projektantów: reaktywacja

We współczesnej architekturze wnętrz często pojawiają się nawiązania do designu lat 50. czy 60. Marka 366 Concept to próba połączenia klasycznych brył z jakością nowych mebli

Bryły foteli - klasyczne meble w nowym wydaniu

Meble od 366 Concept. Architektura wnętrz

Fot: 366 Concept - materiały prasowe

Antyki i starocie mogą wyglądać świetnie, ale nie są rozwiązaniem dla każdego. Nie wszyscy mają zresztą żyłkę kolekcjonera, gotowego na długie poszukiwanie upatrzonego wzoru, a później na doprowadzenie go do idealnego stanu.
Marka 366 Concept powstała dla tych, którzy chcieliby cieszyć się bryłami klasycznych mebli bez kłopotów związanych nieodłącznie z polowaniem na stare przedmioty. Albo po prostu chcieliby urządzić pokój spójnym kompletem mebli.

Architektura wnętrz inspirowana klasyką

Firma zaprezentowała po raz pierwszy swoją ofertę podczas Łódź Design Festival 2014. Na festiwalu designu można było zobaczyć reedycję klasycznego fotela Model 366 projektu Józefa Chierowskiego. Wzór z 1962 roku uzupełniony został całą rodziną obiektów, od fotela bujanego po lampę. Ekspozycja odzwierciedlała założenia firmy: wybór najbardziej interesujących projektów polskich mebli XX wieku, dostosowanie ich do potrzeb współczesnych użytkowników i wprowadzenie na rynek. Założyciele firmy, Maciek Cypryk i Agata Górka biorą pod uwagę zarówno wierne odtworzenie starych mebli, jak i przygotowanie ich współczesnych reinterpretacji.

Efektem tej drugiej strategii jest Model 367. Według zapowiedzi projektantów, nowy fotel ma być nowoczesną interpretacją Modelu 366, nawiązującym do stylu skandynawskiego z jego charakterystycznym minimalizmem. W porównaniu do wzorca, bryła została uproszczona. Równocześnie sam mebel stał się nieco większy. Zmiana wynika z ergonomii, w ciągu półwiecza które upłynęło od zaprojektowania pierwowzoru przeciętny użytkownik fotela stał się większy i cięższy.
W prace projektowe zaangażowany był Jaro Kose, młody polski designer pracujący dla studia Marcela Wandersa w Amsterdamie. Mebel zaprezentowany zostanie w lutym 2015, na Arena Design.

Autor: KZ
Zdjęcia: 366 Concept - materiały prasowe
Data publikacji: 21.01.2015 14:31

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.