archirama.pl

Konkurs architektoniczny – trzy zdroje w przestrzeni publicznej

Konkurs architektoniczny Wodne źródła Gdańska ma dać turystom i mieszkańcom starego miasta publiczne punkty czerpania wody

Wodne źródła Gdańska. Konkurs architektonicznyy

Wodne źródła Gdańska. Konkurs architektonicznyy

Fot: Materiały Urzędu Miejskiego w Gdańsku


Funkcjonalność i estetyka to dwie najważniejsze cechy, którymi mają się charakteryzować nowe publiczne ujęcia wody pitnej w historycznej części Gdańska. Zgodnie z regulaminem, waga każdego z tych czynników to 40% oceny. Trzecim kryterium które brać będzie pod uwagę jury konkursu architektonicznego Wodne źródła Gdańska jest  zgodność formy z historycznym kontekstem (20%). Ponadto regulamin kładzie nacisk na łatwość korzystania z ujęcia oraz utrzymania go w dobrym stanie.

Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że wprowadzenie publicznych ujęć bezpłatnej wody pitnej poprawi jakość przestrzeni publicznej w starej części miasta. Inspiracją do zaprojektowania wodnych obiektów powinny być dawne formy architektoniczne lub zapisany w dziejach klimat miejsc, w których mają się one znaleźć.
Konkurs dotyczy trzech lokalizacji. Jedno z ujęć ma powstać przy ul. Ogarnej, obok dawnego Dworu Miejskiego, kolejne przy kościele św. Jana oraz przy ul. Szafarnia. Każda z tych lokalizacji traktowana jest jako odrębna kategoria konkursowa.
Za zajęcie pierwszego miejsca w każdej z trzech konkursowych kategorii przewidziano nagrodę w wysokości 8000 złotych, za zajęcie drugiego miejsca w każdej kategorii – 5000 złotych. Prace należy składać do 9 stycznia 2017 roku. Szczegółowe informacje, regulamin oraz materiały historyczne dostępna na stronie organizatora.

Więcej informacji pod adresem: http://www.giwk.pl/article/74726_KONKURS_WODNE_ZRODLA_GDANSKA.htm

Autor: Opracował K.Z.
Zdjęcia: Materiały Urzędu Miejskiego w Gdańsku
Data publikacji: 31.10.2016 15:07

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.