archirama.pl

Konkurs dla projektantów Electrolux Design Lab 2015

Jak będzie wyposażony dom przyszłości? Na projektantów, którzy zaproponują nowe, niezwykłe produkty dla domu, czeka m.in. 10 000 euro i półroczny płatny staż za granicą

Electrolux Design Lab 2015

Konkurs na innowacyjny projekt dla domu przyszłości Electrolux Design Lab 2015

Fot: Electrolux - materiały prasowe

Konkurs dla projektantów Electrolux Design Lab organizowany jest w tym roku już po raz piętnasty. Hasło tegorocznej edycji to “Zdrowe i szczęśliwe dzieci”.
Szukamy nowych rozwiązań i śmiałych pomysłów, które poprawią jakość codziennego życia rodzin posiadających potomstwo. Jestem niezwykle podekscytowany i nie mogę doczekać się pierwszych koncepcji – podsumowuje założenia konkursu projektowego Lars Erikson, Senior Vice President Design w Electrolux i przewodniczący jury.

Dom przyszłości

Projektanci biorący udział w Electrolux Design Lab 2015 przedstawiają sformułowaną przez siebię koncepcję produktu lub usługi związanych z postawionym przez organizatorów pytaniem Jak w przyszłości mogłyby wyglądać nasze domy, by panujące w nich warunki oraz dostępne rozwiązania wpierały nasze dzieci w ich codziennym życiu i rozwoju, zachęcały do prowadzenia zdrowego i świadomego stylu życia oraz uczyniły z nich szczęśliwe jednostki? Do wyboru są trzy kategorie: Gotowanie, Pielęgnacja materiałów
oraz Oczyszczanie powietrza.

Uczestnicy konkursu powinni pomiędzy 4 marca a 8 kwietnia 2015 nadesłać zgłoszenie za pomocą formularza opublikowanego na stronie electroluxdesignlab.com. Zgłoszenie zawiera opis projektu konkursowego z uwzględnieniem korzyści przynoszonych użytkownikom a także szkic obiektu. Zakwalifikowani do kolejnych etapach konkursu uczestnicy będą rozwijać projekty pod okiem ekspertów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec 2015 roku.

Nagrody w konkursie

Laureat I nagrody otrzyma 10 000 euro. Częścią nagrody jest też półroczny płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux. Jak podkreślają organizatorzy konkursu – co drugi stażysta rozpoczyna pracę w firmie. Nagroda II to 6000 euro, trzecia 4000 euro. Ponadto autor projektu, który otrzyma najwięcej głosów w internetowym plebiscycie, otrzyma 2000 euro.
Więcej informacji: electroluxdesignlab.com >>

Konkurs na innowacyjny projekt dla domu przyszłości Electrolux Design Lab 2015

Autor: KZ
Zdjęcia: Electrolux - materiały prasowe
Data publikacji: 20.01.2015 10:07

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.