archirama.pl

Konkurs na miejskie poidełka. Poznaj warunki udziału i terminy

Miasto Warszawa, wspólnie z Oddziałem Warszawskim SARP i Fundacją Bęc Zmiana ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji miejskich poidełek. Sprawdź, jakie są warunki konkursu i do kiedy można nadsyłać prace.

Konkurs na miejskie poidełka

Wystartował konkurs na koncepcję miejskich poidełek

Fot: Materiały prasowe UM Warszawa

Wygrany projekt na koncepcję miejskich poidełek ma zostać zrealizowany. Poidełka mają się pojawić między innymi na placu Zbawiciela, pl. Bankowym, pl. Unii Lubelskiej, placu Na Rozdrożu, u zbiegu ul. Dobrej i Tamka, na bulwarze B. Grzymały-Siedleckiego oraz w okolicy Starego Miasta. Ostateczne lista miejsc będzie stworzona po ogłoszeniu wyników konkursu.

Jakie są wyniki konkursu architektonicznego na poidełka

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie trzeba złożyć do 31 stycznia 2017 roku, do godziny 15:00. Uzupełniony wniosek powinien zostać wysłany lub dostarczony do Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, na ul. Foksal 2.

Przesłane koncepcje zostaną ocenione przez 10- osobowy sąd konkursowy. W skład jury weszli między innymi: przedstawiciele władz miasta, Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, Politechniki Warszawskiej oraz Maciej Czapliński - pomysłodawca i autor zwycięskiego projektu „Pij Warszawo”.

W konkursie przewidziano nagrody

Zwycięzca konkursu otrzyma 20 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej (będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej). Zdobywca II nagrody otrzyma 15 tys. zł a III nagrody – 10 tys. zł.

Wyniki konkursu poznamy już 14 kwietnia 2017 roku.

Autor: Materiały prasowe UM Warszawa
Zdjęcia: Materiały prasowe UM Warszawa
Data publikacji: 17.01.2017 10:43

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.