archirama.pl

Lampy IKEA: tylko LED

IKEA rezygnuje z żarówek. Od września 2015 tylko diody LED

Diody LED w lampach IKEA

IKEA, lampy z diodami LED

Fot: Ikea - materiały prasowe

IKEA ogłosiła wymianę oświetlenia w całym asortymencie na diody LED. Tradycyjne żarówki i świetlówki znikną ze sklepów IKEA we wrześniu 2015. Wymiana oświetlenia jest jednym z elementów strategii zrównoważonego rozwoju wprowadzanej przez firmę pod hasłem People & Planet Positive. Diody LED zajmą miejsce żarówek nie tylko w lampach oferowanych klientom, ale też w oświetleniu samych sklepów. Właśnie trwa wymiany oświetlenia przemysłowego w sklepach sieci. Dzięki temu koncern zamierza nie tylko chronić środowisko, ale też ograniczyć zużycie energii w punktach sprzedaży.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wymiana oświetlenia na LED była dla naszych klientów jak najprostsza. Dzięki bogatej ofercie IKEA będą oni mogli zastąpić tradycyjne żarówki LED-owymi w swoich ulubionych lampach, bez konieczności pozbywania się ich z domu. Technologia LED stwarza również ogromne możliwości w zakresie designu. Małe diody mogą zostać zintegrowane niemal z każdym produktem. Umożliwiają tworzenie nowych, mniejszych lamp i cieńszych konstrukcji, a także lepsze oświetlenie przestrzeni – podkreśla Monika Zielińska, zastępca dyrektora sprzedaży IKEA Retail w Polsce.

Autor: Ikea - materiały prasowe
Zdjęcia: Ikea - materiały prasowe
Data publikacji: 10.08.2015 12:41

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.