Design
DESIGN
Latający samochód

Latający samochód przetestowany w Dubaju. Czy powstał sposób na uciążliwe korki?

  • Komentarze

Latający samochód

Latające samochody mają zagościć na podniebnych drogach Dubaju już w lipcu 2017 roku

Fot: fäm Properties - Dubai Real Estate Brokers (źródło: youtube.com)

W Dubaju oficjalnie przetestowano „latający samochód”. Innowacyjna technologia ma szansę wkroczyć na podniebne autostrady już w lipcu 2017 roku. Powstały wynalazek ma przede wszystkim na celu zwalczanie uciążliwych korków. Zobacz, jak prezentuje się „latający samochód”.

W Dubaju oficjalnie zaprezentowano latający samochód, który ma odmienić oblicze dróg na razie tylko w Dubaju, ale z czasem i w innych krajach. Model samochodu powstał dzięki współpracy Urzędu zajmującego się drogami i transportem w Dubaju z chińską firmą EHANG. Oficjalny lot próbny samochodu odbył się podczas Światowego Zjazdu Rządów. Latający samochód ma pojawić się na podniebnych ulicach Dubaju już w lipcu 2017 roku.

Latający samochód wyposażony w najnowsze technologie

Mimo, że na pierwszy rzut oka przypomina dron z przyczepioną kabiną dla człowieka, to innowacyjne technologie zastosowane w kokpicie robią wrażenie. Latający samochód (znany pod nazwą AAV) wyposażony został w dotykowy panel z aktualnymi mapami. Kierowca musi jedynie wskazać miejsce docelowe i samochód rozpoczyna lot. Dodatkowo samochód posiada wiele systemów bezpieczeństwa – w przypadku awarii jednego z systemów, jego funkcję przejmuje kolejny, dbając tym samym o bezpieczeństwo osób znajdujących się w środku.

Latającym samochodem z pracy do domu – bez korków

Latający samochód jest w stanie jednorazowo latać przez około 30 minut. Może osiągnąć prędkość maksymalną 1 60 km/h, jednak zalecana i standardowa szybkość to 100 km/h. Samochód ląduje z prędkością 4 m/s. Czas ładowania baterii to 1 – 2 godziny. Zaprezentowany model ma 3,9 metra długości, 4,02 metra szerokości i 1,60 metra wysokości. Samochód może wznieść się na maksymalną wysokość około 914,5 metra.

 

Samochód może latać praktycznie we wszystkich warunkach atmosferycznych. Wszystko dzięki wysokiej jakości czujnikom, które wykrywają i reagują na duże różnice temperatur, czy tłumią turbulencje. Samochodu nie można jedynie używać podczas burzy z piorunami. Samochód ma ciągłą łączność z Centrum Sterowania za pomocą technologii M2M i LTE.

Udana próba lotu samochodem jest dużym krokiem w kierunku innowacyjności i mobilnych rozwiązań, które mogą zmniejszyć problem korków samochodowych w dużych miastach. Czekamy na pierwsze próby lotów samochodów w Polsce.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: fäm Properties - Dubai Real Estate Brokers (źródło: youtube.com)
Data publikacji: 20.02.2017 11:22
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.