archirama.pl

Łódź Design Festival 2012 - Musisz to mieć

Jedną z najważniejszych wystaw na tegorocznej Łódź Design Festiwal jest projekt Must hale – wyróżnione przez ekspertów przykłady dobrego wzornictwa z 2012 roku. Zobaczcie, co podobało się jury.

Nowa linia zabawek

Projekt Krzysztofa i Faridy Dubiel

Fot: Krzysztof i Farida Dubiel

Must have to projekt, na który składa się plebiscyt i wystawa. W ramach plebiscytu, Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa, doskonała subiektywnego wskazania najciekawszych i zasługujących na uwagę przedmiotów, odzwierciedlających aktualne trendy w projektowaniu.

- Wyróżnione produkty prezentujemy w ramach wystawy must have podczas Łódź Design Festival 2012. Spośród ponad 300 nominowanych oraz zgłoszonych produktów Rada Ekspertów wyróżniła 66, z których 40 można obejrzeć na żywo na jednej z festiwalowych wystaw – piszą organizatorzy.

Lampa Ordinary

Projekt: Monika Brauntsch, Sonia Słaboń

Producent: Kafti Design

 Ordinary to sprawdzony, archetypiczny kształt lampy. Oszczędna forma nawiązująca do porządku i harmonii w naturze, to chęć uchwycenia panującej w przyrodzie perfekcji i przeniesienia jej do rzeczywistości, która otacza nas na co dzień. Minimalistyczne podejście i chęć zneutralizowania wpływu na środowisko przejawia się w zrównoważonym sposobie produkcji, przemyślanym opakowaniu i wykorzystywaniu materiałów przetwarzalnych.

Sofa Teddy Bear

Projekt: Mikołaj Wierszyłłowski

Producent: NOTI

 Cały pomysł kolekcji inspirowany jest dzieciństwem oraz złotym okresem polskiego wzornictwa minionego wieku. Chcąc odpowiedzieć na potrzeby i specyficzne wymagania użytkownika, włącza się go w proces powstawania mebli. Ten, w zależności od swoich upodobań, bawi się bryłami – składa, zestawia, dopasowuje, budując fotele, sofy - większe, mniejsze, niższe, wyższe. To zabawa jak klockami. Miękkie, obłe, organiczne formy i bryły pozwalają na zgodne sąsiedztwo pozornie nie przystających do siebie elementów.

Meble Young Users

Projekt: Marta Krupińska

Producent: meble VOX

Kolekcja Young Users by Vox - powstała w procesie co-creation, czyli współtworzenia z użytkownikami. Projekt daje możliwości indywidualizowania, autokreacji przez nieograniczone możliwości tworzenia własnych zestawów mebli z elementów – brył, a system metalowych nakładek (np. tarcza do gry w darta, tablica do pisania, nauki alfabetu) i akcesoriów na fronty mebli (np. wieszaki, magnesy) to miejsce na prezentację własnego stylu i zainteresowań.

Łóżka F&R

Projekt: Agata i Arek Seredyn

Producent: Rafa Kids

Łóżko to nie tylko miejsce do spania, to także twórcze terytorium, które powinno dostosowywać się do zmieniających się potrzeb dziecka. Łóżeczka F & R bazują na segmentowej, mobilnej konstrukcji, pozwalającej na wykorzystaniu jej zarówno do spania, jak i do zabawy. Łóżko F uwalnia przestrzeń przy ziemi, pozwalając dowolnie ją zagospodarować. Łóżeczko R mieści się pod nim w rożnych pozycjach. Meble inspirują dzieci do kreatywnego korzystania z przestrzeni.

Pufy Slumber

Projekt: Aleksandra Gaca

Producent: Casalis

Gdy na nich usiądziesz – otulą cię, gdy wstaniesz – powrócą do pierwotnego kształtu. Pufy Slumber przyciągają wzrok jasnymi i ciemnymi akcentami. Wyglądają jakby ktoś zrobił je na drutach, ich obicie powstało jednak na maszynie tkackiej. Trójwymiarowe tkaniny to specjalność projektantki Aleksandry Gacy. Na pokrycie pufy wybrała miękką mieszankę jagnięcego moheru i wełny z merynosów. Pufy są dostępne w 12 kolorach, od odcieni naturalnych po te modne i wyraziste.

Stół L3

Projekt: Marek Krajewski

Producent: ONDESIGN

Stół L3 do samodzielnego montażu, szybkiego składania i rozkładania oraz przechowywania w stanie rozłożonym, przeznaczony jest do użytkowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Blat z płyty HPL jest odporny na warunki atmosferyczne i łatwy w utrzymaniu czystości, a nogi wykonane z drewna jesionowego, zabezpieczone olejem naturalnym, gwarantują trwałość i długoletnie użytkowanie stołu.

Stół i krzesło Polonia

Projekt: Jadwiga Husarska Chmielarz i Paged Design Team

Producent: Paged Meble

Założeniem projektowym zestawu Polonia było myślenie o niewielkich przestrzeniach, dlatego też stół i krzesło, dzięki dokładnie przemyślanej konstrukcji, mogą się sztaplować aż do 8 sztuk. Charakterystyczne toczone nogi i kształt blatu sprawiają, że forma jest przyjazna, a zarazem wytrzymała.

Stolik Łoś

Projekt: Małgorzata Malinowska, Filip Ludka, Tomasz Kempa (Tabanda)

Producent:Tabanda

Ozdobne nogi stolika zbudowane są z powtarzającego się modułu ze sklejki brzozowej. Kompozycja 4 modułów to organiczna forma, przypominająca poroże łosia. W celu ekonomicznego wykorzystania materiału, elementy zostały połączone ze sobą jak puzzle, a szklany blat dodatkowo uwydatnia wdzięk konstrukcji.

Meble Ogrodowe Limeryk

Projekt: Tomasz Augustyniak

Producent: Delivié

Kolekcja Limeryk składa się ze stołu z corianowym blatem oraz trzech rodzajów metalowych krzeseł, z których każde ma swój indywidualny, wyrazisty charakter. Pierwsze jest najprostsze, nowoczesne i nienachalne, drugie - odważne, o zaskakującej formie siedziska, trzecie nawiązuje stylistyką do klimatu ogródków kawiarnianych z lat 60-tych. Ta kolekcja wskrzesza ducha szalonych lat sześćdziesiątych nie tylko we wzornictwie.

Nawierzchnia brukowa Stream Line

Projekt: Jerzy Dobrzański

Producent: Libet S.A

Stream Line to kostka brukowa inspirowana zjawiskami zachodzącymi w naturze, w tym przypadku linią meandrującej rzeki, ruchem strumienia wody. Celem artystycznym było stworzenie elementu nawierzchni brukowej, którego moduł dawałby szerokie możliwości układu i kompozycji, a jednocześnie, przez swoją organiczną formę, łączyłby beton z elementami natury - trawą, piaskiem, wodą. Zestawienie poszczególnych modułów w sposób jak najmniej widoczny nadaje całej kompozycji płynności i spójności.

Piekarnik Zen

Projekt:Code Architecture & Design Sp z o.o.

Producent: Amica Wronki S.A

Piekarnik Zen został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie spokój i harmonię. Projekt odwołuje się do japońskiej tradycji minimalizmu i na tej podstawie kreuje zupełnie nowy trend we wzornictwie. Do produkcji użyto unikalnych materiałów – front wykonano z matowego szkła w kolorze białym lub czarnym zaś dodatki z naturalnego drewna. Urządzenie stanowi odpowiedź na oczekiwania i potrzeby użytkownika, a także spełnia wyobrażenia o domu jako bezpiecznej przystani, gdzie panuje pełna harmonia.

Wanna Liva

Projekt: MOWO Studio

 Producent: Marmorin Sp. z o.o.

Powstanie kolekcji Liva zostało zainspirowane poszukiwaniem nowej formy dla klasycznej wanny wolnostojącej na nóżkach. Dzięki zachowaniu ergonomicznego kąta w oparciu oraz zastosowaniu gładkiego, ciepłego w dotyku materiału, wanna gwarantuje optymalny komfort kąpieli. Precyzyjnie dobrane proporcje nóg i misy oraz detal wydobyty w płynnym przejściu pomiędzy tymi elementami, nadają jej łagodnego, harmonijnego wyglądu.

Futura Black Collection

Projekt: Studio Colorofon

Producent: Bisk

Futura - kolekcja akcesoriów łazienkowych, armatury i zestawów natryskowych to mocne, wręcz architektoniczne bryły i nowoczesne technologie zaprojektowane z dbałością o ochronę środowiska naturalnego. To produkty adresowane do klientów ceniących zaawansowane technologie oraz dopracowane wzornictwo. Oryginalna, mocno osadzona w modernistycznym nurcie wzornictwa zachodnioeuropejskiego linia kolekcji, jest wynikiem współpracy BISK z młodymi, polskimi projektantami ze studia COLOROFON.

Tapety

 Projekt: Justyna Medoń

 Producent: Red Poppy

Tapety i tkaniny Red Poppy dedykowane są indywidualnym klientom, świadomym swoich potrzeb, śmiałym, a przede wszystkim ceniącym artystyczne rękodzieło. Charakteru poszczególnym projektom nadają odręcznie narysowane wzory oraz drobne, dopracowane wykończenia, odważne rozwiązania kolorystyczne oraz przemyślane kompozycje.

Kolekcja Circus

Projekt: Marek Mielnicki

Producent: Porcelana Kristoff

Inspiracją kolekcji stał się cyrk – zjawisko o wielowiekowej tradycji, które znika na naszych oczach. Cyrk, jak i kolorowa epoka, do której należy - epoka królów i niewolników, tradycji i rewolucji, magii i religii, odchodzi w zapomnienie, a wraz z nim klauni, treserzy, kuglarze, tancerki na linie i poskramiacze dzikich zwierząt. To próba zatrzymania odchodzącej epoki na szlachetnym materiale jakim jest porcelana, od zawsze kojarzącym się z czymś delikatnym i kruchym.

Misa Moon

Projekt: Arkadiusz Jaworski

Producent: Mops Design

Misa Moon została zaprojektowana z myślą o serwowaniu owoców, sałat, pieczywa czy ponczu. Ręczne wykonanie z porcelany Lomoges oraz „księżycowy” deseń, nadaje jej szczególnego charakteru, dzięki czemu może stać się ozdobą stołu. Inspiracją do powstania misy jest estetyka lat 60-tych.

Carbo - Koziołki do sztućców

Projektant: Zofia Strumiłło-Sukiennik, Anna Łoskiewicz-Zakrzewska

 Producent: Beza Projekt s.c

Carbo to zestaw 6 podstawek pod sztućce z węgla kamiennego. Materiał, z którego wykonano sztućce, nawiązuje do bogactwa polskich pokładów zasobów naturalnych, ich forma – do odwiertów wykonywanych przy wydobywaniu surowców. Carbo to przedmiot, który urozmaica wygląd stołu i pozwala na odkładanie sztućców pomiędzy daniami jednego posiłku. Projekt został zrealizowany dla Ministerstwa Zdrowia z okazji Prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

Mleko i Miód

Projektant: Zofia Strumiłło-Sukiennik, Anna Łoskiewicz-Zakrzewska

Producent: Beza Projekt s.c

„Mleko i Miód” to zestaw zaprojektowany dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych z okazji Prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Służy do przygotowania tradycyjnego napoju: mleko z miodem. W skład zestawu wchodzą: miód, kubek, łyżeczka do miodu oraz podstawka z przepisem na napój. Projekt inspirowany jest motywami zaczerpniętymi z polskiej tradycji i kultury ludowej. Porcelanowy kubek swoją formą nawiązuje do wiejskiej kanki na mleko, z kolei łyżka ma kształt pióra wieszcza, opisującego krainę mlekiem i miodem płynącą.

Książka „Wszystko Gra”

Autor: Anna Czerwińska – Rydel

 Opracowanie graficzne: Marta Ignerska

Wydawnictwo Wytwórnia

Książka dla dzieci wprowadzająca młodego czytelnika w świat orkiestry symfonicznej. Jest tuż przed koncertem, słychać strojenie orkiestry. Każdy muzyk i instrument pokazują swoje możliwości. Niezwykłe ilustracje sprawiają, że niemal słyszymy ich dźwięk. Znakomita okazja do obcowania dzieci ze sztuką i wstęp do edukacji muzycznej.

Książka „M.O.D.A.”

 Autor: Katarzyna Świeżak

 Ilustracje: Katarzyna Bogucka

 Wydawnictwo Dwie Siostry

Książka opowiada o tym, co ciekawego zdarzyło w modzie w ciągu ostatnich 150 lat. Czytelnicy przeczytają o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Poznają najciekawsze i najbardziej zwariowane pomysły projektantów mody, a także dowiedzą się, skąd wzięły się ubrania, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia: dżinsy, spódniczka mini czy buty na obcasie.

 

Seria książek „Mistrzowie Ilustracji”

 różni autorzy

Wydawnictwo Dwie Siostry

Seria „Mistrzowie Ilustracji” służy przywołaniu najlepszych tradycji polskiej grafiki książkowej. Ukazują się w niej reedycje ponadczasowych hitów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły ilustracji. Seria ta zdobyła uznanie specjalistów rynku księgarskiego, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia przyznane wydawnictwu za jej koncepcję i wysoki poziom edytorski.

Książka „Kropka Pe El” - Przewodnik po Polsce dla dzieci

Autor: Andrzej Paulukiewicz

 Ilustracje: Dominik Cymer, Rafał Szczepaniak

 Wydawnictwo Dwie Siostry

„Kropka pe el” to 55 bogato ilustrowanych rozdziałów przedstawiających najciekawsze miejsca z całego kraju, wybrane specjalnie z myślą o małych turystach. Opisuje perełki dzikiej przyrody, zabytki, historyczne miasta i nowoczesne budowle, miejsca piękne, zadziwiające i zabawne. Książka zawiera również praktyczne informacje, dane teleadresowe i linki do stron internetowych – wszystko, co może przydać się przy planowaniu podróży.

Książka Żożo i Lulu

Autor: Elisabeth Duda

 Ilustracje: Agata Dudek

 Opracowanie graficzne: Małgorzata Frąckiewicz / Poważne Studio

 Wydawnictwo Dookoła Świata

"Żożo i Lulu" opowiada historię paryskiego rodzeństwa, które wraz z wujkiem Charlesem, na nowo odkrywa Paryż, przeżywając niezliczoną ilość niezwykłych i fascynujących przygód. Książka powstała, by w atrakcyjny sposób przybliżyć polskim dzieciom zwyczaje, kulturę i codzienne życie ich rówieśników z innego kraju. W książce opisana została autentyczna trasa, którą można odtworzyć na umieszczonej w środku mapie, lub podczas wycieczki do stolicy Francji.

Klocki Drewniane

Projekt: Katarzyna Turczyńska , Rafał Jarmołowski

 Producent: Kaszubebe

W skład kompletu Kaszu Kwiaty wchodzą cztery rodzaje układanek. Każda z nich tworzy kompozycję kwiatu inspirowanego haftem kaszubskim. Poprzez zabawę dziecko poznaje polską kulturę narodową i tym samym rozwija kreatywność oraz zdolność kreowania przestrzennych form dzięki modułowej formie dowolnego zestawu. To projekt promujący nurt etno dizajnu dla dzieci.

Domek dla Lalek

Projekt: Małgorzata Drozdowska, Agnieszka Klimczak-Pyryt, Bogusław Saganowski

Producent: Miniio

 

Miniio to nowoczesne domki dla lalek, stworzone z miniatur przedmiotów, jakimi sami chcielibyśmy się otaczać – od prostych brył domów, aż po meble wykonane z litego drewna dębowego. Twórcy wychodzą z założenia, że kiedy jest się dzieckiem, nie ma nic poważniejszego niż zabawa, dlatego też do zabawek należy podchodzić z należytą powagą. Domek jest dostosowany do najbardziej kochanej i budzącej największe kontrowersje lalki świata – Barbie.

Książeczka White & Black

Projekt: Maja Ratyńska

 Producent: White and Black

Biało-czarna, harmonijkowa książeczka została stworzona z myślą o dzieciach już od pierwszych chwil ich życia. Podczas zabawy szeleści, przyciągając uwagę najmłodszych, a wzory zastosowane w projekcie pozytywnie wpływają na ich rozwój psychoruchowy. Barwniki użyte do produkcji nie powodują alergii. Produkt szyty ręcznie, materiał posiada certyfikat "Bezpieczny dla Dziecka ".

Zabawki z tektury: kołyska, pralka, szafeczka, kuchenka

Projekt: Farida i Krzystof Dubiel

 Producent: Trzy myszy

Dzieci potrzebują przestrzeni, w której tworzą swój świat, a także narzędzi do rozwoju manualnego i artystycznego. Przeciwwagą dla bardzo kolorowych, wręcz pstrokatych zabawek, które znaleźć można w sklepach są tekturowe projekty, które nadają się do samodzielnego ozdobienia przez dzieci. Rodzice razem z dziećmi tworzą z płaskich kartonów przestrzeń do kolejnej zabawy, a bawiąc się razem, budują i umacniają wzajemną relację.

Hocki-klocki tekturowe

Projekt: grupa projektowa Od Rzeczy

 Producent: Od Rzeczy

HOCKI to tekturowe klocki konstrukcyjne służące do zabawy w domu i plenerze. Zostały zaprojektowane tak, by nie zagłuszać dziecięcej kreatywności nadmiarem bodźców, lecz dawać pole do popisu dla wyobraźni. HOCKI, choć oparte na prostym pomyśle, nie są zabawką oczywistą- wymagają zaangażowania intelektualnego, zachęcają do zabawy w grupie, uczą współpracy, sprzyjają integracji. Czysta powierzchnia klocków zaprasza do kreacji: malowania po niej, ozdabiania, wycinania.

Seria Kubków Barowych

Projekt: Mamsam (różni projektanci)

Producent: Mamsam

 

Zadanie projektantów było dość proste – stworzenie logotypów, które mogłyby oszukiwać, używając oryginalnych wzorów z PRL. Te, które nasze pokolenie zapamiętało, jako pierwszy „graphic design” w swoim życiu, obserwowany z (bardzo niskiej) perspektywy stołu przy śniadaniu w przedszkolu oraz te które milo kojarzą się z posiłkami na stołówkach w wakacyjnych ośrodkach wypoczynkowych. Treści haseł ewoluowały często w trakcie pracy, by lepiej pasować do strony wizualnej logo.

Nadruki na koszulki

 Projekt: różni projektanci

 Producent: Pan tu nie stał

Produkty „Pan tu nie stał” inspirowane są estetyką rodem z lat 60-tych i 70-tych. Przygotowanie projektów odbywa się w całości lokalnie - od produkcji dzianiny, szycia, nadruków, po tworzenie detali i dodatków w postaci wszywek, guzików, skórek. Flagowe produkty - t-shirty z nadrukami - czerpią ze zwrotów, słów i powiedzeń kiedyś popularnych, a dziś zapomnianych i nieużywanych.
 

Boho Collection

 Projekt: Małgosia Bochenek

 Producent/ Boho

Boho nie tworzy cyklicznych kolekcji. Większość modeli jest na stałe w sprzedaży, choć każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. Nie ma dwóch takich samych bluz czy par spodni. Różnią się tkaniną lub drobnym detalem ponieważ kluczowa dla tej marki jest wyjątkowość. Tkaniny z których powstają ubrania to przetworzone zasłony, narzuty, pościel lub najwyższej jakości naturalne tkaniny takie jak jedwab czy tencel.

Fartuchy Cookie

Projekt: Justyna Nakielska, Sylwia Rękawek

Producent: COOKie

COOKie stworzyło ubrania do gotowania, zaprojektowane w formie wygodnych sukienek, uszytych z naturalnej, mocnej, surowej bawełny. Projekty powstały z myślą o tych, którzy chcą łączyć elegancję z komfortem, a przede wszystkim wyglądać atrakcyjnie nawet w kuchni.

Florama – Ogród

Projekt: Florabo

Producent: Pracownia Florabo/

Florama to samowystarczalny, mobilny, zielony, żywy obraz. W ramie ulokowane zostały włókninowe doniczki z ziołami lub roślinami ozdobnymi. Można ją zawiesić lub postawić. W kuchni dostarcza świeżych ziół, w biurze oczyszcza i nawilża powietrze, w miejscach użyteczności publicznej stanowi niepowtarzalny element dekoracji wnętrz.

 

Kwartalnik 2+3D

Projekty okładek: różni projektanci

Producent (wydawca): Rzecz Piękna Fundacja Rozwoju Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie oraz 2+3D Spółka z o.o

 

2+3D to kwartalnik projektowy poświęcony grafice użytkowej i wzornictwu przemysłowemu. Istnieje na rynku od 2001 roku. Podzielony na 3 części, prezentuje najważniejsze projekty graficzne, przybliża sylwetki wybranych projektantów, porusza zagadnienia interdyscyplinarne, które wyposażają ten zawód w narzędzia pracy.

 

Rowery

Projekt: klient

Producent: Manufaktura FeraBikes

 www.fera-bikes.com

 

Od początku działalności, Manufaktura FeraBikes, tworzy rowery niepowtarzalne, o oryginalnym wyglądzie, wyposażone w części wysokiej jakości, wykonane z duża precyzją. Każdy z rowerów jest składany i lakierowany ręcznie, stąd istnieje wiele możliwości aranżacji i zestawiania kolorów wyposażenia. Ceniąc oryginalną twórczość klientów, kierują się hasłem „Twój rower – Twój wybór”.

 

  1. 1.      Seria książek dla Wydawnictwa 40 000 Malarzy

Projekt: Aleksandra i Daniel Mizielińscy - Hipopotam Studio

 Producent: Wydawnictwo 40 000 malarzy

 www.40000malarzy.pl

 

Wydawnictwo 40 000 Malarzy publikuje książki z zakresu sztuki współczesnej i krytyki sztuki, a także architektury i designu. Projektanci dołożyli wszelkich starań, by były to książki "kompaktowe", poręczne, o eleganckiej szacie graficznej, ale jednocześnie nowoczesne i rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Tak też się stało – surowa, wyrazista okładka jest dziś znakiem rozpoznawczym Wydawnictwa 40 000 Malarzy i skrywa w sobie klasycznie zaprojektowane wnętrze.

 

Pościel

Projekt: Agnieszka Czajkowska-Starzyk

Producent: ColorStories

www.colorstories.eu

 

Pościel projektu Agnieszki Czajkowskiej-Starzyk to propozycja dla wielbicieli klasyki i wysmakowanej elegancji w wydaniu dziecięcym. Proste wzory, starannie dobrana kolorystyka, dbałość o szczegóły i precyzja wykończenia widoczne są w każdym detalu kołderek.

 

 

Kolekcja Biżuterii Machiny

Projektant: Anna Orska

 Producent: Orska

www.orska.pl

 

Pracujące trybiki, zawiłe układy, systemy przełożeń i środki ciężkości uzależniają swoim warczeniem, mruczeniem i stukaniem. Nieustannie pragniemy je ulepszać i wymieniać na nowe, „stare” skazując na zapomnienie. Może je rozebrać i wykorzystać do wyższych celów? Kolekcja Machiny to instalacje kolczyków i skomplikowane systemy wisiorów, taśmociągi bransolet i pierścienie, które zamieniają maszyny, w niezwykłe wzory biżuterii.

 

Doczepiane grzywki

Projekt: Jaga Hupało

 Producent: Jaga Hupało

www.jagahupalo.pl

 

Dopinane grzywki to kreatywne instalacje fragmentu fryzury. Projekt może być wykonany w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, brązowym i blond oraz daje możliwość indywidualnego doboru kształtu. Grzywkę dopina się za pomocą dwóch spinek.

 

Badge (znaczki) do włosów

Projekt: Jaga Hupało

Producent: Jaga Hupało

www.jagahupalo.pl

 

Projekt zainspirowany klasycznym badge'm, lecz w rewolucyjnym wydaniu. Dzięki specjalnej spince i delikatnemu magnesowi łatwo przymocować go do pasma włosów, tworząc oryginalne fryzury. Wzory zaprojektowane przez Jagę Hupało stanowią korespondencję indywidualizmu z powszechnością. Konfrontują w sobie akordy twórczych emocji z dążeniem do technicznej perfekcji zamykając je w harmonijnej kompozycji.

 

Autor: mjc
Zdjęcia: Fera, Jerzy Dobrzański, Kafti, Kaszubebe, Krzysztof i Farida Dubiel, mamsam, Marek Krajewski, Marmorin, Miniio, Pan tu nie stał, Tabanda, Wojciech Drab, Wydawnictwo Dwie Siostry, serwis prasowy firmy Meble VOX, Zofia Sukiennik i Anna Zakrzewska, NOTI, Agata i Arek Seredyn, Aleksandra Gaca, Amica, Bisk
Data publikacji: 24.10.2012 17:32

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.