Brave Festival, jedno z najbardziej interesujących muzycznych wydarzeń na Śląsku, prezentuje tradycje muzyczne różnych kultur. Opowieści, filmy, a przede wszystkim niemal nieznana w Polsce muzyka sąsiadowały z współczesnym wzornictwem. W strefie festiwalowej można było zobaczyć przygotowane przez projektantki Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Gniazdko” gadżety ze zużytych banerów i meble z surowców wtórnych.
Na wielu festiwalach pojawiają się specjalne meble miejskie, tymczasowe budynki czy instalacje. We Wrocławiu były to minimalistyczne, wielofunkcyjne bryły z betonu architektonicznego. W zależności od ustawienia, wieloboczne formy mogą być siedziskami, stołami, ławkami. Odwrócone można wypełnić zielenią. Projekt jest prosty i neutralny w wyrazie. Szary kolor betonu jest dobrym tłem dla bardziej wyrazistych festiwalowych elementów czy roślin. Meble można więc wykorzystać w różnym kontekście.
Autorami projektu są Magdalena Szwajcowska oraz Michał Majewski z pracowni no studio. Natomiast przygotowaniem betonowych odlewów zajęli się pracownicy firmy Morgan & Möller, która była jednym z partnerów wydarzenia.
Zagospodarowanie strefy festiwalowej dotyczyło dwóch bardzo od siebie różnych przestrzeni. Zależało nam więc, aby instalacja była łatwo adaptowalna do każdej z nich. Chodziło nam również o wykrzesanie wielu możliwości z jednego kształtu zamiast tworzenia wielu różnych elementów co skomplikowałoby proces produkcji i byłoby ekonomicznie wątpliwe – podsumowuje Magdalena Szwajcowska z no studio.
