archirama.pl

Młody poznański design w Mediolanie

Projekty młodych polskich projektantów z Poznania będą wystawione na największych targach wzornictwa i designu w Mediolanie. Zobacz, kto będzie reprezentował Polskę na targach designu w Mediolanie.

Poznański design w Mediolanie

Półsiedzisko miejskie "Hubek" Wojciecha Janickiego.

Fot: poznan.pl

Dobre wieści dla polskiego wzornictwa. Projekty młodych poznańskich projektantów zostaną zaprezentowane na międzynarodowych targach wzornictwa w Mediolanie – Temporary Muzeum for New Design. Projektanci będą mieli okazję pokazać się na tak ważnym branżowym wydarzeniu po raz pierwszy.

Pokazanie się młodym designerom na światowych targach umożliwił konkurs zorganizowany przez Miasto Poznań - „Designedforpoznan.pl – mebele miejskie dla Poznania” i „Designedinpoland.pl – koncept – wdrożenie”. Na razie wystawa PERSPECTIVE_S ma zarezerwowane miejsce na targach w Mediolanie, berlińskim Hauptbanhof podczas DMY Berlin 2012, jesienią Design September Brussel w Brukseli, Łódź Design Festiwal, Obchodach Ósmych Urodzin Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie oraz na Arena DESIGN 2013 w Poznaniu.

>>Polski design, który cieszy oko i… kieszeń producentów. Top Design Award 2012 

Celem projektu jest ułatwienie wejścia na światowy rynek designu młodym zdolnym projektantom i zaprezentowanie ich potencjału zagranicą. Polski design zaczyna być coraz baczniej obserwowany na całym świecie, a sukces poznańskich PERPECTIVE_S jest tego kolejnym dowodem. Swoje prace prezentować będą zwycięzcy konkursu – studenci poznańskiego Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego. Prace zostały wykonane w formie prototypów i są to: półsiedzisko miejskie "Hubek" Wojciecha Janickiego, ławka solarna "Electricity" Magdaleny Czapiewskiej, Karola Murlaka i Zuzanny Lemieszek, ławka o ekstrawaganckiej formie "City Ray" Pauliny Ostasz, "Rozgrzej rączki" Piotra Wiśniewskiego, „Blue Blok” Katarzyny Toczyńskiej i Agaty Superczyńskiej i "Poznańskie Lustra" grupy Modelarnia.

„Pokolenie projektantów, którzy wspólnie z miastem realizują wystawę PERSPECTIVE_S to artyści, którzy w świadomy sposób kreować będą w najbliższych latach wizerunek polskiego designu rozwiązującego indywidualne problemy i proponujące światu uniwersalne rozwiązania” - tak komentował to wydarzenie prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

>>Design i zabawki: BabyBuba - designerska zabawka, która pojedzie do Mediolanu

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: poznan.pl
Data publikacji: 4.04.2012 15:40

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.