archirama.pl

Koncepcja samochodu prezydenckiego - przetrwa każdy ostrzał. Niesamowity design

Ostatnie wypadki rządowych samochodów dały nam do myślenia. Zaczęły się pojawiać pomysły na stworzenie bardziej odpornych samochodów do przewożenia najważniejszych osób w państwie. Student z Wrocławia stworzył koncepcję samochodu o wspaniałym designie i niesamowitych właściwościach.

Samochód rządowy

W samochodzie może jednocześnie przebywać 6 osób (w tym kierowca)

Fot: Daniel Płatek

Samochód rodem z Jamesa Bonda mógłby wozić polskich polityków

Daniel Płatek jest autorem koncepcji samochodu, który mógłby posłużyć jako limuzyna rządowa. Wrocławski student w ciągu pół roku zaprojektował koncepcję limuzyny, która mogłaby stworzyć nową markę samochodów przeznaczonych przede wszystkim dla potrzeb rządu. W samochodzie może jednocześnie przebywać 6 osób (w tym kierowca).

Samochód przetrwa nawet wybuch przydrożnej bomby

„Carozza”, taką nazwę nosi zaprojektowany model samochodu rządowego, to istna twierdza dla głowy państwa. Obudowa o grubości 5 cm to istna kamizelka kuloodporna, do tego dochodzą kuloodporne szyby o grubości 12,5 cm. Podłoga to również mur nie do przebicia. Drzwi o grubości 20 cm zaprojektowane zostały z kombinacji stopu metali: aluminium, betonu, kevlaru i tytanu uzbrojonego w płytki ceramiczne.

Tak dobrane materiały i grubości poszczególnych elementów pozwalają na przetrwanie wybuchu przydrożnej bomby, czy atak z użyciem bomby biologicznej. Aby samochód nie zanieczyszczał powietrza, pod maską znalazł się elektryczny silnik. Mimo, że przedstawiony pomysł to jedynie projekt, to czekamy na firmie, która podejmie się wykonania prototypu takiego bunkra na kółkach.

Zdjęcia: Daniel Płatek
Data publikacji: 17.02.2017 15:46

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.