archirama.pl

Philippe Starck i jego rowery. Współczesny dizajn w świecie dwóch kółek

Philippe Starck wrócił do projektowania rowerów. Tym razem wersja dla leniwych, czyli rower elektryczny. Do tego -  masa dodatków

Philippe Starck pozuje "jadąc" na rowerze miejskim Pibal.  Współczesny dizajn w świecie dwóch kółek

Philippe Starck i jego rower miejski Pibal. Pojazd moze być używany jako rower albo hulajnoga, niska rama ułatwia przewożenie zakupów (albo dzieci). Czy niskie krawężniki nie przeszkadzają? 

Fot: Materiały prasowe www.starck.com

Philippe Starck na hulajnodze

W 2013 roku lat temu jedna z najjaśniejszych gwiazd współczesnego dizajnu pozowała na rowerze- hulajnodze. Zaprojektowany we współpracy z firmą Peugeot rower miejski miał poprawić komunikację w Bordeaux, a przy okazji stan zdrowa francuskich miłośników czerwonego wina i pasztetów z wątróbek. Trzysta rowerów Pibal udostępniono już mieszkańcom miasta, docelowo po bordoskich ulicach ma krążyć ok. czterech tysięcy charakterystycznych jednośladów obutych w żółte opony.

Sam Starck ochoczo pozwalał się fotografować na hulajnogo-rowerze, a na tegorocznych targach pochwalił się kolejnym projektem. Oczywiście, nie chodzi o „zwykły” rower, tylko elektryczną hybrydę. Rower elektryczny  S+ARCKBIKE zaprojektowany dla firmy Moustache Bikes był chyba jednak dla dizajnera głównie pretekstem, żeby pobawić się rowerowymi akcesoriami. Philippe Starck zaprojektował całą serię wystylizowanych opon na różne nawierzchnie, a przede wszystkim akcesoria: kaski rowerowe do noszenia w chłodne lub ciepłe dni, skórzane (ewentualnie pokryte futerkiem) rękawiczki, zestaw okularów i zgrabne plecaki. Jest nawet futrzana osłonka na jednostkę napędową.
Jak na razie, na targach rowerowych Friedrichshafen 2014 zaprezentowano prototypy, nie wiadomo jeszcze, ile kosztować będą nowe gadżety z rowerowej kolekcji M.A.S.S.

W galerii poniżej – rowery i rowerowe dodatki projektowane przez Starcka; oprócz jednośladów także „samochód wyścigowy” na rowerowych kołach.

Autor: Krzysztof Zięba
Zdjęcia: Materiały prasowe www.starck.com
Data publikacji: 3.09.2014 12:10

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.