archirama.pl

Pies czy Suka, czyli polski design opakowany w modny concept store

Beata Konarska i Paweł Konarski od 1997 roku tworzą kolektyw dizajnersko-artystyczny i pracownię autorską Konarska – Konarski Design Studio. Zajmują się projektowaniem designu, architektury, wnętrz, aranżacji przestrzeni, scenografii, grafiki, animacji i kreatywnymi działaniami w przestrzeni publicznej. W grudniu 2008 otworzyli Pies czy Suka Design Store przy Chmielnej w Warszawie. Wkrótce pojawią się w nowej odsłonie i pod nowym adresem przy ul. Szpitalnej. Co nam zaprezentują i czy warto ich odwiedzić?

Dobry dizajn: Pies czy Suka Concept Store & Pure Bar

Pies czy Suka zmienia budę. Tym razem na budę z barem! Popularny concept store opuszcza swoją miejscówkę na Chmielnej i przenosi się na ul. Szpitalną do Fabryki Czekolady Wedla. Niedługo wielkie otwarcie Pies czy Suka Concept Store & Pure Bar 

Fot: Pies czy Suka Concept Store & Pure Bar

Konarski – Konarska Design Studio

Pracownia autorska Konarski – Konarska istnieje od 1997 r. Projektanci tworzą animacje, czołówki telewizyjne, projekty graficzne, architekturę, projekty wnętrz, aranżacje przestrzeni, scenografie, projekty z zakresu wzornictwa użytkowego itp.

Poza działaniami komercyjnymi oczywiście działają także w przestrzeni publicznej. Od 2003 roku stale tworzą niezależne projekty artystyczne w przestrzeni miejskiej. Obecnie na placu Krasińskich w Warszawie znajduje się instalacja PEGAZY oraz instalacja JAKI ZNAK TWÓJ? na elewacji Centralnego Basenu Artystycznego w Warszawie.

Jednak warszawiacy znają duet Konarski – Konarska przede wszystkim z prowadzonego przez nich concept store`u Pies czy Suka działającego przy ul. Chmielnej 28 b w Warszawie od 2008 r.

Pies czy Suka Concept Store & Pure Bar

PIES CZY SUKA przedstawia:
odnowa biologiczna wnętrza i zewnętrza,
nowe wcielenia przedmiotów martwych, 
chirurgia plastyczna rzeczy niedoskonałych,
gra z ikonami w inny wymiar,
psychoterapia zabawek nieuleczalnie chorych.
tu rzeczy niepraktyczne staną się praktyczne.
tu rzeczy praktyczne stają się niepraktyczne.
bliskie ciału obiekty naszych codziennych zainteresowań:
przestrzeń zamknięta i otwarta.

Konarska - Konarski starają się w swojej działalności łączyć tradycyjnie rozumianą sztukę z projektowaniem (produktami, architekturą, aranżacjami przestrzeni, grafiką i modą), rzeczy niepraktyczne obdarzać funkcją lub te użyteczne pozbawiać ich użytkowego wymiaru.

Czego możemy się spodziewać po Pies czy Suka? Dobrego dizajnu! W tej kwestii nic się nie zmienia, ale nowa lokalizacja Pies czy Suka to jeszcze więcej przestrzeni dla designu, concept store i bar… oczywiście z dizajnem.

Przede wszystkim KOLEKCJA PSA CZY SUKI. Pojawią się nowości 2011, czyli pies, koń i świnia na biegunach w wersji XXL. Także koszulki z nadrukami i stałe kolekcje, czyli przedmioty, które znamy z poprzedniej lokalizacji oraz ekskluzywna linia Pies czy Suka ubrany przez projektanta.

SZAFA PSA CZY SUKI, czyli cykliczny, długofalowy koncept ubraniowo-lifestylowy. Pies czy Suka będzie zapraszał stylistów i projektantów, którzy przedstawią swoje propozycje na nowy sezon. Co miesiąc Pies czy Suka ambitnie proponują wernisaż.

ciekawe miejsce

Pies czy Suka wciąż chce też kontynuować współpracę z polskimi i zagranicznymi dizajnerami, projektantami mody, fotografami itd. W planach warsztaty, wykłady, wystawy i spotkania.

Pojawi się też nowa przestrzeń PIES CZY SUKA PURE BAR, czyli miejsce spotkań w towarzystwie dizajnu przy drinku, winie albo smacznych przekąskach w śniadaniowej lunchowni. Pies czy Suka obiecuje najmodniejsze drinki i muzykę na żywo (sety dj-skie, jazz, klasyka).

CO? Pies czy Suka Concept Store & Pure Bar

GDZIE? ul. Szpitalna 8a (Fabryka Czekolady) w Warszawie

OD KIEDY? otwarcie 2 grudnia 2011 roku

więcej o Pies czy Suka: facebook.com/piesczysuka lub konarska-konarski.com

Źródło: Pies czy Suka Concept Store & Pure Bar
Autor: Redakcja
Zdjęcia: Pies czy Suka Concept Store & Pure Bar
Data publikacji: 24.11.2011 20:09

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.