Polskie wzornictwo na trzech nogach
Zestaw przedmiotów codziennego użytku pt. TRIPOD wykonany jest z delikatnego, jasnego drewna bukowego, które kojarzyć się może ze stylem skandynawskim. Bazą dla wszystkich przedmiotów z kolekcji mebli jest drewniany moduł - statyw o wysokości 45 cm. Po rozłożeniu rozstaw jego nóżek wynosi 30 cm. Wszelkie elementy łączące drewniane części są wykonane w technice FDM oraz w technice druku 3D.
Jednym z przedmiotów zestawu TRIPOD jest lampa podłogowa. Składa się ona ze wspomnianego modułu, a także żarówki oraz płaskiej imitacji lampki nocnej.
Innym przedmiotem jest lustro, którego pozycję można ragulować dzięki trójnogiemu statywowi. Wystarczy zmienić ustawienie kąta górnej jego częsci.
Mały stolik, który pojawia się w kolekcji to uzupełnienie zabawki - nienaturalnie skręconego autka mogącego poruszać się jedynie po okręgu 30 centymetrowej średnicy szklanego blatu. Blat zamocowany jest do podstawy dzięki czarnej przyssawce. Stolik ma oczywiście szersze zastosowanie, np. jako podstawka dla książki czy filiżanki.
Również większy stolik składa się ze szklanego blatu i statywów zakończonych przetykaczkami do umywalki - tym razem trzema. Blat jest zaokrąglonym trójkątem równobocznym o boku długości 100 cm. Całość jest stabilna i łatwa w montażu, który trwa zaledwie kilkanaście sekund.
Zegar, jest być może najciekawszym przedmiotem z całej kolekcji. Zachęca on bowiem użytkownika do zabawy w konstruowanie. Składa się z dwóch głównych elementów tj. pierścienia i tarczy, oraz łączników – gumek recepturek, które zaczepione są na małych kołeczkach i promieniście rozchodzą się od środka zegara. Są one jednocześnie cyframi cyberblatu.
Moduł podstawy był pomysłem, który idealnie wpisał się w charakter powstałej kolekcji. Ideą było bowiem stworzenie przedmiotów, które po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. Trójnogi statyw został środkiem, który może inspirować do projektowania kolejnych funkcjonalnych rozwiązań.
Milena Glinojecka

-
Zastanawiasz się jak urozmaicić parapet, albo stół w kuchni tworząc wiosenną dekorację? Niewielkim nakładem pracy możesz stworzyć we wnętrzu domowy ogródek, w którym zagoszczą różne rodzaje kiełków. Zobacz inspirujący pomysł na design z kiełkami w roli głównej. więcej
-
Projektantki odpowiedzialne za aranżację wnętrza nowej bydgoskiej restauracji „Śródmieście”, miały za zadanie stworzyć miejsce dostępne dla wszystkich. W ten sposób powstało wnętrze przytulne, ale urozmaicone elementami surowego stylu loftowego. więcej
-
Druk 3d już od dłuższego czasu zagościł we współczesnej architekturze. Pozwala on na wykonywanie rzeczywistych modeli mebli, domów, czy wieżowców. Jednak są to tylko makiety. Teraz powstał pierwszy wydrukowany dom, w którym można zamieszkać. Co więcej, druk trwał tylko 24 godziny. więcej
-
Nikt nie mówi, że w teatrze musi być nudno. Jeżeli wnętrze jest wykończone z pomysłem, to każdy z chęcią tu wróci. Zobacz, jaki pomysł na wnętrza w gdańskim Teatrze Szekspirowskim miała architekt Marta Koniczuk. więcej

- DESIGN: Wiosenna dekoracja - zaaranżuj własną hodowlę kiełków z pomysłowym designem
- WNĘTRZA: Nowa restauracja w Bydgoszczy z polskim designem w roli głównej
- ARCHITEKTURA: Budynek mieszkalny wydrukowany w 24 godziny. Przyszłość nowoczesnej architektury?
- WNĘTRZA: Teatr Szekspirowski w Gdańsku z polskim designem. Zobaczcie niesamowite wnętrza
- DESIGN: Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Polski design rusza z pomocą!