archirama.pl

Projekt kuchni w estetyce zrób to sam – zobacz design autorstwa polskich projektantów

Food design to obecnie jeden z najgorętszych trendów. Dobrze zaprojektowane może być nie tylko jedzenie ale także miejsce spożywania posiłków. Projekty kuchni takich jak Mobile Hospitality oprócz swojej mobilnej konstrukcji operują modną estetyką „zrób to sam”. Zobaczcie kuchnię polskich projektantów,  która zgarnia na świecie nagrody

Projekt kuchni w estetyce zrób to sam – zobacz design autorstwa polskich projektantów
Fot: chmara.rosinke

Mobile Hospitality to projekt kuchni w estetyce „zrób to sam” z portfolio polskich projektantów z pracowni chmara.rosinke. Choć powstał w 2011 roku w ramach happeningu odbywającym się w sześciu miastach Austrii i Lichtenstein, to do tej pory jest nagradzany na świecie.

Projekty kuchni – design zrób to sam 

Projekty kuchni Mobile Hospitality wykonane są w estetyce zrób to sam. Każdy element wykonany jest z masywnego sosnowego drewna i wykończony naturalnymi olejami.  Design mobilnej, składającej się kuchni wyposażony jest w dodatkowe funkcje, takie jak pompka samochodowa pompująca bieżącą wodę czy doniczki z ziołami. Stół o długości dwóch metrów z kolei po złożeniu staje się gotową do drogi taczką z dziesięcioma taboretami.

Projekty kuchni „zrób to sam” – design zaangażowany społecznie

Design zaproponowany przez Polaków mieszkających na stałe w Austrii zwraca uwagę na aspekt odpowiedzialności za przestrzeń publiczną. Projektanci wraz z swoim projektem kuchni mobilnej, stołem i 10 taboretami przemieszczali się z miejsca na miejsce, by zasiadać do stołu i wspólnie  z przypadkowymi osobami spożywac posiłki.

Projektu kuchni – design nagradzany na świecie

Design Mobile hospitality otrzymał główna nagrodę DMY Berlin 2012 i NWW 2012 Award. Dostał także wyróżnienie w dziedzinie eksperymentalnego designu przez Ministerstwo Sztuki i Kultury Austrii w 2012 roku. Projekty kuchni Mobile hospitality dotychczas można było oglądać na wystawach w Feldkirch, Wiedniu, Berlinie, Bratysławie i Łodzi ( Łódź Design Festival 2012). Najbliższa okazja do obejrzenia tego niezwykłego projektu już w przyszłym tygodniu. Mobile hospitality będzie pokazywany w ramach targów designu Maison&Object od 17stycznia 2013 w galerii Merci w Paryżu

 

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: chmara.rosinke
Data publikacji: 11.01.2013 18:38

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.