archirama.pl

Proste bryły, lite drewno. Nowe meble TON

Architektura wnętrz w stylu skandynawskim jest tak popularna, że po skandynawsku projektują także Włosi – i do z dobrym skutkiem

Meble TON, Alex Gufler

Meble TON, projekt Alex Gufler

Tylu projektantów wymyślało już krzesła, że trudno pokazać coś nowego. Drogi są dwie. Można wymyślać nowe bryły, formy efektowne i dziwaczne. Można też postawić na rozwiązania proste i funkcjonalne.
Młody włoski designer, Alex Gufler zdecydowanie wybiera drugą z tych możliwości. Na Salone Internazionale del Mobile 2014 można było zobaczyć trzy nowe modele mebli zaprojektowanych przez tego projektanta.

Architektura wnętrz: skandynawski design i włoska zabawa kolorem

Stół Stelvio, krzesło i hoker z serii Merano to trzy meble, które łączy stylistyka i szlachetny materiał. Wszystkie meble wykonane zostały z drewna i sklejki. Projektant zrezygnował z metalowych łączników i zaprojektował meble lekkie, zgrabne i praktyczne. A przy tym naprawdę zgrabne. Bryły nie epatują skomplikowaną formą czy wyszukanym materiałem. Alex Gufler połączył naturalne drewno w jasnym, ciepłym odcieniu z chłodnymi odcieniami turkusu i błękitu. W rezultacie powstały meble dobrze pasujące do współczesnej architektury wnętrz, ale też zgrabnie wchodzące w dialog z wzornictwem lat 50. XX wieku.

Data publikacji: 13.05.2014 16:19

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.