archirama.pl

Rusza nowy projekt dla miłośników dobrego oświetlenia pt. „Jasno o designie”. GALERIA

„Jasno o designie” to nowy cykl spotkań, który ma na celu prezentację dobrego wzornictwa oświetleniowego. Cykliczne prelekcje, które rozpoczynają się 9 września 2014 roku, skupiać będą architektów, stylistów oraz media, a także wszystkich, którzy lubią dobre wzornictwo. GALERIA

Rusza projekt pt. "Jasno o designie"

Rusza nowy projekt - prezentacja dobrego wzornictwa oświetleniowego pt. "Jasno o designie"

Fot: materiały prasowe Luminosfera

Wzornictwo lamp w projekcie pt. „Jasno o designie”


Pierwsza i, moim zdaniem, najważniejsza informacja dotyczy tego, że spotkania w projekcie będą cykliczne. Pierwsze z nich zaczyna się już 9 września 2014 roku. Spotkania o nowoczesnym designie zostały zaplanowane jako około 100-minutowe prelekcje połączone z dyskusją. W dyskusji będą mogli uczestniczyć wszyscy goście, którzy przybędą do kreatywnego centrum oświetlenia Luminosfera, na ulicy Bakalarskiej 34, gdzie będzie odbywać się pierwsze spotkanie Architekci, zaproszeni do udziału w projekcie, opowiedzą o swojej pasji, planach, a także dokonaniach w projektowaniu. Warto dodać, że do wygłoszenia prelekcji i dyskusji zostali zaproszeni najbardziej uznani projektanci z całego świata.

Spotkanie 9 września

Pierwsze spotkanie na temat oświetleniowego wzornictwa będzie traktować o duńskim designie. Na każdym spotkaniu wystąpi gość specjalny; 9 września gwiazdą wieczoru będzie  czołowy duński projektant i designer - Nicholai Wiig Hansen, który jest znany z zamiłowania do proporcji i oszczędności detalu. Jak sam przyznaje, inspirację czerpie ze wszystkiego co go otacza, zwłaszcza ze świata sztuki, jedzenia i maszyn. Projektant łączy naturalne materiały z nowoczesnością wykonania, co wpisuje się w styl skandynawski. Wykonał on m.in. lampy HIVE z 2012 dla Normann Copenhagen i ICEFOX z 2013 dla Lightyears. Lampy te będzie można zobaczyć podczas specjalnej wystawy prac oświetleniowych Nicholai Wiig Hansena, która będzie towarzyszyła spotkaniu w Luminosferze.

Partnerem spotkań jest firma Lightyears. Spotkanie będzie prowadziła i moderowała dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka sztuki i designu, absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Informacje dodatkowe:

Termin pierwszego spotkania poświęconego projektowaniu oświetlenia
9 września 2014, godz. 19.00
Luminosfera, ul. Bakalarska 34, Warszawa
Liczba miejsc ograniczona.
Wstęp wolny po wcześniejszym potwierdzeniu obecności.

Agnieszka Ochenkowska

Autor: Agnieszka Ochenkowska
Zdjęcia: materiały prasowe Luminosfera
Data publikacji: 25.08.2014 13:39

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.