archirama.pl

Rzeźba w przestrzeni publicznej. Konkurs

Konkurs na projekt rzeźby, która ma stanąć na jednym z wrocławskich osiedli ogłosiła Archicom S.A.

Plan osiedla Olimpia Port we Wrocławiu

Plan osiedla Olimpia Port we Wrocławiu i planowana lokalizacja rzeźby

Fot: Archicom

Może i literatura jest w stanie postawić pomnik od spiżu trwalszy, ale to rzeźba kojarzy się z solidną materią i prestiżem.  Deweloper od lat wspiera artystów, umieszczając monumentalne prace w przestrzeni miejskiej Wrocławia.  Do tej pory były to prace „Pod jabłonią” autorstwa Alojzego Gryta z Jagodna, „Pociąg do nieba” Andrzeja Jarodzkiego na placu Strzegomskim, „Mama i ja” Janusza Klekota z ul. Św. Mikołaja oraz „Zabłąkana chmura” Ludwiki Ogorzelec przy al. Hallera. Teraz czas na kolejną formę. Jak będzie wyglądać i funkcjonować, rozstrzygnie konkurs. To formuła nie od dziś uważana za najlepszy sposób na wybór dobrej pracy – daje możliwość zaprezentowania różnych pomysłów i  sposobów odczytania tematu. Według organizatora, teren osiedli mieszkaniowych jest doskonałą płaszczyzną do prezentowania i promowania twórczości artystów, przed którymi postawiono wyzwanie plastyczne.
Konkurs zorganizowano pod hasłem Przestrzeń, która inspiruje. Tytułowa przestrzeń znajduje się na terenie osiedla Olimpia Port przy ul. Magellana we Wrocławiu.
Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do artystów i studentów kierunków artystycznych. Projekty rzeźby można składać do 31 stycznia 2017. Główną nagrodą jest realizacja projektu na osiedlu Olimpia Port oraz 8000 zł.
Wyboru formy, która trwale zwiąże się z pejzażem nadodrzańskiej inwestycji dokona kapituła w składzie m.in.: prof. Piotr Kielan - Rektor ASP we Wrocławiu, Piotr Wieczorek – Prezes wrocławskiego oddziału ZPAP, Paweł Jarodzki - Dyrektor BWA Galeria Awangarda, Beata Urbanowicz - Koordynator Projektu Plastycznego Wystroju Miasta, Jerzy Skoczylas - Przewodniczący Komisji Kultury i Nauki Rady Miejskiej Wrocławia, Kazimierz Śródka - współautor projektu Olimpii Port oraz przedstawiciele mieszkańców dzielnicy i osiedla.
Więcej informacji i regulamin konkursu na stronie www.archicom.pl/rzezba

Autor: KZ
Zdjęcia: Archicom
Data publikacji: 16.11.2016 16:43

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.