archirama.pl

Polski przedmiot pożądania: siedzisko Bufa projektu MOWOstudio

Moda od dawna inspiruje dizajn. Fotel Bufa, który zaprojektowała Monika Elikowska-Opala nawiązuje do ubioru oraz detali krawieckich: buf i plisowania. Całość wykonana z wciąż modnego w polskim wzornictwie filcu

siedzisko Bufa

Siedzisko Bufa; studio MOWOstudio - Monika Elikowska-Opala

Fot: archiwum pracowni MOWOstudio

Fotel powstał z inspiracji ubiorem oraz detalami krawieckimi: bufami i plisowaniem.

Poszukując nowego rozwiązania, które zastąpiłoby tradycyjną tapicerkę projektantka stworzyła „wykrój” na mebel. Dwuwymiarowa płaszczyzna filcu została przekształcona w formę przestrzenną przez ściągnięcie z dwóch stron materiału.

Materiał: filc poliestrowy, stelaż: stal nierdzewna. Cena 2100 zł, na zamówienie przez: www.mowostudio.pl

Projekt: Monika Elikowska-Opala

Źródło: "Architektura-murator"12/2010
Autor: red.
Zdjęcia: archiwum pracowni MOWOstudio
Data publikacji: 13.06.2011 16:10

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.