archirama.pl

Słów kilka o dobrze zaprojektowanych przedmiotach

Dmuchane lampy od Puff-Buff zyskują coraz większą popularność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Za sukcesem marki stoi para designerów – Ania Siedlecka i Radek Achramowicz. Swoimi doświadczeniami związanymi z projektowaniem opowiedzieli podczas panelu dyskusyjnego reAKCJA DESIGN, który był częścią 14. edycji OKK! Design – spotkania skierowanego do architektów, designerów oraz miłośników dobrego wzornictwa.

Gdzie szukają inspiracji założyciele marki Puff-Buff

Mat. Puff-Buff

Lampy inne niż wszystkie, czyli jak to się zaczęło

 – Od zawsze interesowała mnie elastyczność i mobilność, czyli takie właściwości przedmiotów, które pozwalają im w każdej chwili zmieniać kształt i miejsce – wspomina Ania Siedlecka. – Projekty eksplorujące te cechy wykonywałam już na studiach na ASP w Gdańsku. Odkąd poznałam technologię pneumatyczną, zafascynowałam się jej lekkością i możliwościami i zaczęłam tworzyć pierwsze prototypy dmuchanych lamp i mebli. Potem dołączył do mnie Radek. Wspólnie założyliśmy Studio PUFF-BUFF Design i razem rozwinęliśmy BUBBLES, czyli słynne bąbelki – wspomina designerka. Ten lekki i uniwersalny system oświetleniowy jest wciąż rozwijany i udoskonalany. Projektanci wykorzystują nowe, coraz lepsze komponenty pojawiające się na rynku. Na bazie BUBBLES powstawało już przeszło 30 propozycji lamp, świecących ścianek i żyrandoli o różnych kształtach i wielkościach i ciągle powstają nowe rozwiązania dostosowane do różnych wnętrz. 

Puff-Buff – mała firma, wielka marka 

Ania Siedlecka i Radek Achramowicz są zarówno pomysłodawcami jak i producentami niezwykłych świecących konstelacji. Połączenie tych ról wymaga od nich wiele zaangażowania i determinacji. Choć niełatwo jest sporostać tym wszystkim wyzwaniom, jak sami przyznają, kochają to co robią. Designerzy zachowują bardzo osobiste podejście do swoich lamp i są z nimi emocjonalnie związani. Każdy projekt nadzorują osobiście, od etapu projektu, poprzez produkcję, na sprzedaży kończąc. Obecnie mają pełne ręce roboty, ponieważ ich lampy są przedmiotem pożądania coraz większej rzeszy miłośników designu.  

Fenomen marki PUFF-BUFF

Oryginalny koncept systemów oświetleniowych Puff-Buff wzbudza wiele pozytywnych emocji i ma swoich zagorzałych fanów na całym świecie. Lampy Ani Siedleckiej i Radka Achramowicza to ikony polskiego designu a równocześnie inspirujące rozwiązania, wykorzystywane chętnie przez architektów i projektantów wnętrz. Pozycję marki potwierdzją liczne nagrody np. ostatnia GOOD DESIGN dla lampy BIG PUFF, obecność na najważniejszych imprezach branżowych jak targi ICFF w Nowym Jorku czy miejsce w Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Więcej na temat marki Puff-Buff i jej produktów: www.puff-buff.com.

Data publikacji: 20.09.2018 09:10

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.