archirama.pl

Spotkanie z dobrym designem. Jubileusz OKK!

Dobre dziś – lepsze Jutro. Pod tym optymistycznym hasłem odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja OKK! Design

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz, projektanci

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz podczas IX edycji OKK! Design

Fot: materiały prasowe OKK! Design

Dobre dziś to rok 2016 i podsumowanie tego, co działo się w polskim wzornictwie w tym czasie. Lepsze jutro ma czekać już niedaleko. Zaproszeni przez Olgę Kisiel-Konopkę goście zaprezentują gorące trendy w designie, nowości czekające w roku 2017 i świeże pomysły oraz technologie. Wśród prelegentów będą stali uczestnicy cyklu, ale i nowe twarze.

Tym razem gośćmi specjalnymi będą Robert Majkut, projektant wnętrz i designer,  założyciel Robert Majkut Design świętujący 20-lecie pracy zawodowej; Miłosz Kowalski - absolwent wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, członek Małopolskiej Izby Architektów, asystent naukowo–dydaktyczny w Zakładzie Kompozycji Urbanistycznej Instytutu Projektowania Urbanistycznego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej; Ula Michalak – blogerka, której pasją jest aranżacja wnętrz, inicjatorka i organizatorka wydarzenia MEETBLOGIN – ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich, inicjatorka Bloggers Zone. Jubileuszowe wydarzenie zaplanowane jest na 16 listopada 2016.

Tymczasem za nami edycja dziewiąta. Spotkanie odbyło się  w centrum Warszawy, w przestrzeni Mysia 3. Zaprezentowano kilka nowych produktów. Polską premierę miała kolekcji HANA producenta mebli tapicerowanych Adriana Furniture oraz nowe systemy drzwi przesuwnych skandynawskiej marki Elfa. Robert Majkut z charakterystycznym dla siebie szerokim gestem zaprezentował tzw. Teorię Wszystkiego jako utopijną koncepcję świata, która miałaby móc w stanie wyjaśnić nam rzeczywistość oraz przewidzieć każde zdarzenie w przeszłości i przyszłości. Bardziej praktyczny charakter miały uwagi na temat oczekiwań stawianych przez klientów projektantom. Ten sam wątek powrócił w wykładzie Jana Sikory „Projektant jutra: współczesna definicja piękna i uzależnienia”.
Marta Niemywska-Grynasz oraz Dawid Grynasz z Grynasz Studio w ramach wykładu „Mikro/ Makro” opowiedzieli o swoich projektach dla polskich firm i instytucji. Duet projektantów zaprezentował prace w różnej skali,  w tym projekty scenografii do dużych wystaw i działań w przestrzeni. Dagmara Jakubczak, stylistka i projektantka wnętrz opowiadała o metodach pracy blogera wnętrzarskiego.


Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe OKK! Design
Data publikacji: 6.10.2016 15:44

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.