archirama.pl

Światło w architekturze wnętrz: lampa Aeon Rocket

Lampa Aeon Rocket marki Lightyears, zaprojektowana przez Mortena Voss'a, to bryła łącząca typowe materiały w nietypowy sposób

Architektura wnętrz nie tylko dla minimalistów. Lampa Aeon Rocket

Lampa Aeon Rocket; prosta bryła, skomplikowane wnętrze...

Fot: materiały prasowe Luminosfera


Morten Voss to designer znany z indywidualnego podejścia do powszechnie stosowanych materiałów. Zbudował sobie wizerunek człowieka niechętnie naginającego się do przyjętych norm; podróżnik, surfer i człowiek interesu w jednym, Voss od 1994 roku prowadzi studio projektowe VossCo Living.

Lampa Aeon Rocket marki Lightyears wykonana jest z aluminium i polipropylenu. Pod ciemnym metalowym kloszem znajduje się dyfuzor z pasm przeplatanego tworzywa. W ten sposób powstały charakterystyczne „falbany” oplatające żarówkę. Osiem przenikających się nawzajem pasów tworzywa układa się w około 100 kieszeni – cylindrycznych przestrzeni, załamujących i rozpraszających światło. Kolejne koncentryczne kręgi są tym jaśniejsze, im bliżej środka się znajdują.  
Projektant połączył surową bryłę lampy z niemal rokokową obfitością wnętrza. Ten wewnętrzny kontrast został jednak starannie wyważony.

Lampa dostępna jest w dwóch kolorach, czyli czerni i szarości. Tak barwy klosza określa dystrybutor, warszawski salon Luminosfera. W rzeczywistości czerń to raczej ciemny, grafitowy odcień szarości.
Dwie wersje klosza różnią się średnicą; pierwsza ma 40, druga 60 cm. średnicy.
Lampa oferowana jest przez duńską firmę oświetleniową Lightyears, obecną na rynku od 2005 roku.

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe Luminosfera
Data publikacji: 8.12.2014 12:02

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.