archirama.pl

Gydnia Design Days. Wakacje 2013. Co zobaczyć w Gdyni. Wakacje z designem na Gdynia Design Days

Gdynia Design Days. Wakacje 2013. Co warto zobaczyć w Gdyni? Wybierając się do Trójmiasta na urlop  można połączyć przyjemne w pożytecznym. Warto zobaczyć i wziąć udział święcie designu Gdynia Design Days

Wakacje 2013. Co zobaczyć w Gdyni. Wakacje z designem na Gdynia Design Days

Takiego Terminalu jeszcze nie było – w piętrowej konstrukcji znajdzie się przestrzeń wystawiennicza, wykładowa, warsztatowa, strefa multimedialna, przestrzeń gastronomiczna, księgarnia i strefa wakacyjnego relaksu. Dzięki temu po wysłuchaniu wykładu lub po warsztatach każdy może wypić kawę, wygrzać się w słońcu lub porozmawiać ze specjalistą, czy projektantem. Autorem koncepcji przestrzennej Terminalu Designu jest grupa projektowa TABANDA.

Fot: materiały prasowe

Gdynia Design Days. Wakacje 2013 na polskim morzem mogą być upłynąć pod znakiem designu.  Co zobaczyć w przerwach od słonecznych kąpieli? Warto zobaczyć i wziąć udział w kolejnym już święcie designu Gdynia Design Days.

Wakacje 2013 to czas na nadrobienie różnych zaległości. Na Gdynia Design Days,  które w tym roku odbędą się w dniach 7-14 lipca można uczestniczyć w wystawach, warsztaty i spotkania z polskimi projektantami takimi jak Oskar Zięta czy Ola Gaca. Warto także zobaczyć miejską akcją „Śledź Design" czyli działania w nowych prototypowniach Centrum Designu Gdynia w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym. Co jeszcze zobaczyć w Gdyni? Organizatorzy nie zapomnieli także o kulturalnej rozrywce. Warto zobaczyć pokazy mody, koncert Mazolewski & Modzelewski a także nowy, odświeżony Projekt Market.

Wakacje 2013  - Gdynia Design Days współtworzona przez lokalne środowisko

Warto zobaczyć Gdynia Design Days, gdyż będzie to niepowtarzalna okazja do poznania lokalnych twórców i ich wytworów.  W tym roku co lokalne będzie na styku tego, co ważne i modne w Polsce i na świecie. Szósta edycja święta designu Gdynia Design Days współtworzona jest przez lokalne środowisko projektowe. Doradcą programowym festiwalu Gdynia Design Days  i kuratorem głównej wystawy - „Na styku" jest Paweł Pomorski ze studia MALAFOR. Do współpracy przy wystawie zaprosił grono projektantów z całej Polski. Twórcami projektu Terminalu Designu jest z kolei trójmiejska grupa projektowa TABANDA. TABANDA jest także kuratorem wystawy „Współczesne Improwizacje" pokazującej kulisy pracy lokalnych projektantów.

Wakacje 2013 z designem w Trójmieście o to okazja do obejrzenia dwóch wystaw stworzonych z myślą o Pomorzu. Prototypy stworzone na wystawę główną pozwolą nam spojrzeć z innej perspektywy na styk morza i lądu i naszą codzienność. Większość wystaw odbywa się na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Zobaczcie bryłę Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego

To doskonała podpowiedź co zobaczyć w Trójmieście, gdyż festiwal to jedna z niewielu okazji, aby odwiedzić przestrzenie nowych prototypowni. Warto zobaczyć też sam Terminal Designu na placu Grunwaldzkim. 5 lipca, w ramach imprezy otwierającej Gdynia Design Days, wystąpi gościnnie Wojtek Mazolewski.

Wakacje 2913 – Terminal Designu na Placu Grunwaldzkim

Wakacje 2013 w Gdyni, a tym samym Gdynia Design Days to doskonała okazja aby zobaczyć po dwuletniej przerwie spowodowanej remontem Teatr Muzyczny i Terminal Designu, który wraca na plac Grunwaldzki!  Takiego Terminalu jeszcze nie było – w piętrowej konstrukcji znajdzie się przestrzeń wystawiennicza, wykładowa, warsztatowa, strefa multimedialna, przestrzeń gastronomiczna, księgarnia i strefa wakacyjnego relaksu. Dzięki temu po wysłuchaniu wykładu lub po warsztatach każdy może wypić kawę, wygrzać się w słońcu lub porozmawiać ze specjalistą, czy projektantem. Autorem koncepcji przestrzennej Terminalu Designu jest grupa projektowa TABANDA.

Wakacje 2013 – warto zobaczyć wystawę Współczesne Improwizacje

W wakacje 2013 można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, np. jaki potencjał twórczy mają pomorscy projektanci i producenci? Warto zobaczyć wystawę Współczesne Improwizacje, która odpowiada na to pytanie. Kuratorzy koncentrują się na sposobie, metodzie oraz procesie powstawania różnych produktów. Przybliżają także definicję twórczej improwizacji w pracy projektowej i przypominają o wartości warsztatów rzemieślniczych.
TABANDA wyszukuje ciekawe historie, zdjęcia, odkurza szkice i prototypy. To pretekst, by zastanowić się, w jaki sposób stolarz doszedł do projektu formy swojego krzesła, jaki kierunek wybrał, a który porzucił i co zaskakującego odkrył po drodze? Kuratorzy przyglądają się, jak muzyk komponuje melodię już od pierwszych jej taktów - ile w tym improwizacji, a ile przygotowań?

Wakacje 2013 – co zobaczyć w Gdyni – spotkanie projektantów i producentów

Projektanci i producenci z regionu Morza Bałtyckiego podczas dwóch dni wykładów i spotkań będą mieli okazję nawiązać otwarty dialog i przeprowadzić konstruktywną wymianę myśli na temat szeroko rozumianej branży designu, możliwości współpracy na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Wydarzenie składa się z trzech części: panelu dyskusyjnego, podczas którego głos zabiorą eksperci w dziedzinie design management, producentów, projektantów, przedsiębiorców. Warsztatów. W ramach spotkania odbędą się dwa warsztaty dla profesjonalistów. Pierwszy dotyczyć będzie obsługi oprogramowania UNICUTbyOptitex i będzie przeznaczony dla konstruktorów ubrań, właścicieli firm, kierowników produkcji oraz osób odpowiadających za proces produkcji. Drugi warsztat skierowany jest z kolei do młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą w branży modowej i szukają pomocy w rozwinięciu swoich pomysłów.  A także showroomu czyli miejsca, w którym firmy odzieżowe i projektanci będą mogli zaprezentować swoje kolekcje. Celem jest pokazanie potencjału twórczego projektantów oraz odkrycie i promocja młodych talentów. Będzie to również doskonała okazja do znalezienia nowych partnerów biznesowych.

Wakacje 2013 targowisko designu

Projekt Market to możliwość spotkania z młodymi producentami i twórcami. Innowacyjne projekty, przedmioty i po raz pierwszy w historii festiwalu także POMYSŁY zostaną pokazane w Terminalu Designu na Placu Grunwaldzkim.  W tym roku twórcy będą mogli zaprezentować nie tylko gotowe produkty. Projektanci będą mogli przedstawić także projekty, który są zapowiedzią produktu lub ciekawej usługi.Warsztaty dla dzieci i dorosłych to jeden z największych hitów Gdynia Design Days. Szczegółową listę tegorocznych warsztatów wraz z opisem prześlemy w kolejnym komunikacie. Do tego mnóstwo popołudniowych wykładów ekspertów, spotkań z projektantami i przedsiębiorcami, którzy wykorzystują design w działalności swoich firm.

Co zobaczyć w Gdyni:  wystawa główna Na Styku

Wystawa główna jest rozwinięciem idei Na styku– w końcu to działania na styku: sztuki i przemysłu; masowości i unikatowości; typowości i oryginalności; powszechności i specyficzności. Sześć grup projektowych z całej Polski, przygotowało projekty dedykowane regionowi. Efektem są prototypy nawiązujące do specyfiki nadbałtyckości, dające nowe spojrzenie na region lub zrealizowane przy wykorzystaniu materiałów przypisanych terytorium nadmorskiemu.

Co zobaczyć w wakacje 2013: wystawa Rzeczy piękne i mądre

Wystawa Rzeczy piękne i mądre zaprezentuje wizjonerskie prace młodych projektantów z Polski i zagranicy. Innowacja jest niezbędna, by tworzyć rzeczy piękne i mądre. Tych innowacyjnych rozwiązań, innowacyjnych poszukiwań najlepiej szukać wśród studentów. Młodzi projektanci coraz częściej pokazują przedmioty i projekty, które w niekonwencjonalny sposób rozwiązują problemy w nowatorski sposób. Dlatego w tegorocznej edycji spotkań zaprezentowane zostaną najciekawsze prace stworzone przez studentów z różnych artystycznych i technicznych uczelni.

Warto zobaczyć w Gdyni. Gdyńska architektura modernizmu

To tylko niektóre atrakcje, które warto zobaczyć na Gdynia Design Days. Organizatorzy podobnie jak w zeszłym roku  zapraszają także na spacery szlakiem Gdańskiego Modernizmu.  W zeszłym roku kilkuset chętnych ruszyło w podróż do przeszłości trasą najstarszych i najciekawszych architektonicznych atrakcji Gdyni. W tym roku także starczy miejsc dla wszystkich, którzy chcą poznać miasto od podszewki.  Więcej informacji na stronie www.gdyniadesigndays.eu

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 27.06.2013 12:33

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.