archirama.pl

Wieszak Tense

Wieszak Tense

Wieszak Tense

Fot: dzięki uprzejmości pracowni

Łatwy w produkcji i montażu wieszak inspirowany kształtem słupów energetycznych powszechnych w naturalnym i zurbanizowanym krajobrazie, wykonany całkowicie ze sklejki brzozowej (również łącznik zastępujący zawiasy), materiału wytrzymałego i ekologicznego (brzoza rośnie szybko). Wysokość 170 cm, 635 zł, www.azedesign.pl

Duet projektowy Aze Design istnieje od 2006 roku. Tworzą go Anna Kotowicz-Puszkarewicz, absolwentka Wydziału Projektowania Graficznego na ASP w Łodzi i Artur Puszkarewicz, absolwent Wydziału Architektury na Politechnice w Białymstoku. Swój sposób myślenia o projektowaniu określają jako mindmade design, czyli tworzenie inspirowane codziennymi sytuacjami. Sięgają zarówno po stare techniki rękodzielnicze (dywan Nodus, 2006), jak i najnowsze technologie. Interesuje ich projektowanie przedmiotów, które prowokują konsumenta do myślenia, a nie wyłącznie do ich używania. Zdobyli I miejsce w konkursie PRODECO w 2007 roku za projekt tapety Mazzy, byli wyróżnieni w konkursie My World w 2007 roku za obrus Messy oraz nominowani do nagrody Śląska Rzecz 2007 za dywan Folk. Współpracowali między innymi z firmami Agnella, Sztuka Beskidzka i Lee Jeans.

Źródło: "Architektura-murator" 02/2010
Autor: red.
Zdjęcia: dzięki uprzejmości architektów, dzięki uprzejmości pracowni
Data publikacji: 21.06.2011 16:46

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.