W Muzeum Warszawskiej Pragi 23 czerwca 2015 eksperci zaangażowani w projekt Spirit of Poland dyskutować będą na temat promocji polskiej kultury i przedsiębiorczości w Brazylii.
Ameryka Południowa wciąż jest w Polsce uznawana za rynek egzotyczny i mało znany. Brazylia z 200 milionami obywateli jest dużym, chłonnym rynkiem. Ogólnoświatowy kryzys sprzed kilku lat właściwie nie zaszkodził brazylijskiej gospodarce, która szybko się rozwijała, dając możliwość ekonomicznego awansu kilkudziesięciu milionom ubogich mieszkańców kraju. Z drugiej strony skandale korupcyjne czy problemy z inflacją czynią z Brazylii dość nieprzewidywalnego partnera handlowego.
W ostatnich latach niektóre polskie firmy zdecydowały się wejść na brazylijski rynek. Równocześnie w najważniejszych miastach promowana była polska kultura, w tym współczesne wzornictwo.
Czy polskie produkty i innowacyjne usługi mają szansę zaistnieć na rynku brazylijskim? Jak wygląda sektor kreatywny w Brazylii? Czy mierzymy się z podobnymi wyzwaniami? Czy polska kultura jest rozpoznawalna w Brazylii? To niektóre z zagadnień, o których mowa będzie w Muzeum Pragi.
W debacie uczestniczyć będą między innymi Barbara Krzeska, kierowniczka działu komunikacji Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie, Karolina Małaczek ekspertka ds. kultury przy Ambasadzie RP w Brasilii w latach 2010-2014, obecnie inspektor w Zespole ds. Komunikacji i Promocji w Biurze Kultury Urzędu m. st. Warszawy, Wojciech Baczyński wicekonsul handlowy w WPHI w São Paulo w latach 2009-2013, obecnie dyrektor generalny Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, Łukasz Gierańczyk, założyciel portalu queropassagem.com.br wyszukującego i sprzedającego bilety na połączenia autobusowe w Brazylii.
Wystawa The Spirit of Poland w Brazylii, prezentowana była do tej pory w ramach DW! São Paulo Design Weekend, w Muzeum Narodowym w Brasilii oraz w Centro Carioca de Design w Rio de Janeiro. Ekspozycja to element programu polskich wydarzeń kulturalnych w Brazylii, organizowanego przez Culture.pl.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 czerwca, w godzinach 19:00-20:30. Po dyskusji organizatorzy wydarzenia zapraszają na część networkingową
Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, Warszawa

-
W Dubaju oficjalnie przetestowano „latający samochód”. Innowacyjna technologia ma szansę wkroczyć na podniebne autostrady już w lipcu 2017 roku. Powstały wynalazek ma przede wszystkim na celu zwalczanie uciążliwych korków. Zobacz, jak prezentuje się „latający samochód”. więcej
-
Listopadowe targi wzornictwa na starym dworcu kolejowym we Wrocławiu więcej
-
Współczesny design to m.in. poszukiwanie coraz to nowych materiałów. Projektanci z Malita Just Wood sięgnęli po mech więcej
-
Dziesięć firm, złoty medal, dwanaście wyróżnień w konkursie iF Design Award. Całkiem niezły bilans więcej
