archirama.pl

Wyposażenie łazienki według badań firmy Geberit

Współczesny design wkracza do każdego zakątka domu

Współczesny design: dziś i jutro

Współczesny design: dziś i jutro

Fot: Materiały prasowe Geberit

Marka Geberit zleciła w 2015 roku przeprowadzenie badań dotyczących potrzeb współczesnych konsumentów. Raport pod tytułem Sprzęty technologiczne jutra miał m.in. wskazać przedmioty, które są niezbędne w gospodarstwie domowym AD 2015.
Pierwsze miejsca zajęły przedmioty, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu dla przeciętnego Polaka nie były ważne – albo wręcz nie istniały. To przede wszystkim komputer, pralka automatyczna oraz telefon komórkowy. Za niezbędne uznało je 80% ankietowanych. Mimo rosnącej popularności, z wielką trójką nie ma szans zmierzyć się smartfon czy inne elektroniczne gadżety. Ok. 31% ankietowanych nie wyobraża sobie życia w ciągu najbliższego roku bez tabletów, smart TV, a także sprzętów AGD oszczędzających prąd lub wodę.

Design w łazience

Geberit to producent urządzeń sanitarnych, nic więc dziwnego, że w raporcie wiele uwagi poświęcono sprzętom znajdujących się w łazience i kuchni. Według ekspertów Geberit, za kilka lat czeka nas gwałtowny rozwój internetu rzeczy, a w domach pojawią się licznie urządzenia zdalnie sterowane czy wyposażone w funkcję SmartShopping. Ponad połowa badanej grupy (55%) sądzi, że toalety myjące są lub staną się niezbędne w polskich domach nie dalej niż w ciągu kilku najbliższych lat. Tak korzystny dla producenta obraz na razie pozostaje w sferze deklaracji, a wysoki odsetek pozytywnych odpowiedzi dotyczy osób, które miały okazję wypróbować nowe produkty z oferty firmy. Toalety myjące nie są w Polsce popularne. Jak się wydaje, decydują o tym zarówno cena, wyższa niż w przypadku tradycyjnych sprzętów, jak i przyzwyczajenia użytkowników. Toaleta myjąca kosztuje przynajmniej dwa tysiące złotych, ale wyższej klasy sprzęty są kilkukrotnie droższe.


Obecnie użytkownicy nie doceniają jednej z najważniejszych funkcji toalet myjących – funkcji podmywania ciepłym strumieniem wody. Moim zdaniem jest to tylko kwestia czasu, a co ważniejsze kwestia wypróbowania. Opinie na temat toalet myjących diametralnie zmieniają się po pierwszym użyciu. Podobnie było z niedocenianymi niegdyś zmwarkami, które obecnie nie tylko oszczędzają czas, ale również zapewniają dokładniejsze zmywanie nawet przypalonych naczyń. Przyszłość należy do sprzętów, które ułatwiają codzienne życie i zapewniają komfort i wygodę użytkowania - sądzi Anna Dąbrowska-Makara, dyrektor asortymentu Geberit AquaClean.
Wynikli badań ogłoszone zostały przez Geberit w związku z wprowadzeniem na rynek nowego modelu Geberit AquaClean Mera. Zaprojektowana przez Christopha Behlinga toaleta jest dostępna w sprzedaży od września 2015.

Autor: KZ
Zdjęcia: Materiały prasowe Geberit
Data publikacji: 21.09.2015 16:30

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.