archirama.pl

Zbliża się IV edycja największego festiwalu wzornictwa we Francji - Paris Design Week

Festiwal wzornictwa Paris Design Week odbędzie się już od 6 do 13 września i potrwa tydzień...  i jeden dzień dłużej! Imprezie standardowo towarzyszą targi Maison & Objet, które potrwają od 5 do 9 września

Plakat Paris Design Week 2014 - największego festiwalu designu i wzornictwa w Paryżu

Plakat Paris Design Week 2014 - największego festiwalu designu i wzornictwa w Paryżu

Paryż stolicą designu przez 8 dni!

Paris Design Week stało się już imprezą cykliczną. W ubiegłym roku pojaiwło się na niej ok. 100 tysięcy entuzjastów designu. W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję na jeszcze większe tłumy, dlatego do tytułowego tygodnia dodali jeszcze jeden dzień, tak więc festiwal w Paryżu potrwa od soboty do soboty włącznie! Oprócz spotkania z designerami i projektantami wzornictwa z całego świata przewidziano również ok. 200 imprez towarzyszących, które odbędą się w znanych, paryskich lokalach. Przez te 8 dni Stolica Francji będzie tętniącą życiem stolicą designu.

Tegorocznym hasłem przewodnim festiwalu jest sharing czyli dzielenie się. Hasło odzwierciedla idee, dla której właściwie powstają designerskie produkty. Na tegorocznej edycji najważniejsza jest bowiem pewnego rodzaju synergia - dialog pomiędzy profesjonalistami w dziedzinie wzornictwa a ogołem społeczeństwa. A profesjonalistów będzie wielu. Światowa czołówka przedstawicieli wzornictwa poprowadzi warsztaty i zaprezentuje swoje dzieła.

Oprócz podziwiania efektów pracy designerów z całego świata, będziemy mieli okazję skorzystać ze wspomnianych wcześniej targów Maison & Objet.  Saint-Germain-des-Prés - historyczna dzielnica Paryża odkryje przez odwiedzającymi liczne showroomy wypełnione najwyższej klasy wzornictwem.

Oficjalnymi partnerami wydarzenia są marki RADNO oraz groupe FIGARO. Do partnerów odpowiedzialnych za pomoc przy organizacji eventów należą: Vienna Design Week, Tokyo Designers Week, Berlin Design Week, Design Week Mexico. Imprezę wspierają również Archiproducts i Design Hotels.

Więcej informacji na stronie festiwalu

Milena Glinojecka

Data publikacji: 25.08.2014 10:32

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.