Cottage orne

Popularne w XVIII i XIX wieku w Anglii wiejskie rezydencje o wyglądzie stylizowanym na rustykalny poprzez zastosowanie np. dachu krytego strzechą, konstrukcji z drewnianych bali. 

Cottage orne to niewielka willa w styl rustykalnym, zazwyczaj otoczona ogrodem, albo trawnikiem z grupami drzew. Malownicze, niewielkie budynki mają różne bryły. Zazwyczaj sam budynek jest niski, parterowy lub jednopiętrowy, z rozbudowanym, stromym dachem i ozdobnymi kominami. Niekiedy dom ma werandę. Niektóre obiekty mają dekorację z ażurowo wycinanego drewna. Cottage orne wznoszony jest zazwyczaj z prostych, rustykalnych w wyrazie materiałów, kamienia, drewna, niekiedy w technologii muru pruskiego.

Data publikacji: 8.01.2014 12:00
Tagi: Anglia, Cottage orne, rezydencja, wieś
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.