Loftcube

Loftcube to dom z prefabrykatów zaprojektowany przez niemieckiego architekta Wernera Aisslingera. Niewielka bryła i lekka konstrukcja umożliwiają przenoszenie obiektu w całości. Dzięki temu może on być umieszczany tymczasowo na dachu budynku za pomocą dźwigu albo helikoptera. Może być też przewożony z miejsca na miejsce ciężarówką, zarówno zmontowany, jak i w postaci elementów składowych, które w docelowej lokalizacji można złożyć w całość w ciągu kilku dni.
Zgodnie z założeniami projektanta budynek miał być lekki, samowystarczalny i łatwy w montażu. W momencie wprowadzenia na rynek kosztował ok. 100 tysięcy euro. Projekt powstał w 2003 roku i został zrealizowany. Na zamówienie dostępne są dwa modele tego mobilnego domu, różniące się powierzchnią i standardem wykończenia. Mniejszy z nich ma 39, większy 55 m kw. Modułowa struktura umożliwia połączenie kilku obiektów w większą całość. Cztery ściany Loftcube są przeszklone, prostopadłościan wsparty jest na czterech podporach umożliwiających posadowienie go na zróżnicowanym terenie.

Powiązane hasła: loft, soft loft,

Autor: KZ
Data publikacji: 8.11.2016 13:08
Tagi: loft
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.