Mezoneta

Mezoneta to określenie apartamentu dwupoziomowego, lub wielopoziomowego, zwykle ponadprzeciętnych rozmiarów, niekiedy wyposażonego w osobne wejście. Apartament taki nie jest więc dostępny ze wspólnej klatki schodowej. Mezoneta może być też lokalem usytuowanym ponad sklepem czy punktem usługowym, czasem służy jako mieszkanie właściciela takiego obiektu. Wewnątrz mieszkania poziomy połączone są schodami.
Termin pochodzi z języka francuskiego, słowo maisonnette oznacza dosłownie mały dom, domek.


Powiązane hasła: amfilada, apartament, kamienica, loft,

Autor: KZ
Data publikacji: 17.05.2016 12:53
Tagi: apartament
 • Warszawskie Filtry z miedzianym dachem Odtwórz
  TVrama

  Warszawskie Filtry z miedzianym dachem

  Miedziany dach, wieńczący budynek warszawskich Filtrów, ma za zadanie korespondować z zabytkowym charakterem kompleksu Filtrów.

  • skomentuj
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.