Renesans

Styl w sztuce i architekturze rozwijający się w XIV i w XV wieku we Włoszech, a następnie rozprzestrzenił się na całą Europę, nazwa wywodzi się z francuskiego słowa oznaczającego odrodzenie i nawiązuje do ponownego wprowadzenia elementów starożytnej sztuki budowlanej, za twórcę, który zapoczątkował architekturę renesansu uważa się Filippo Brunelleschiego, zaś za pierwsze dzieło nowej sztuki sklepienie katedry we Florencji. 

Data publikacji: 8.01.2014 12:00
Tagi: Florencja, renesans, Włochy
 • Warszawskie Filtry z miedzianym dachem Odtwórz
  TVrama

  Warszawskie Filtry z miedzianym dachem

  Miedziany dach, wieńczący budynek warszawskich Filtrów, ma za zadanie korespondować z zabytkowym charakterem kompleksu Filtrów.

  • skomentuj
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.