Wielki mur chiński

Znajdująca się w północnych Chinach największa budowla obronna na świecie składająca się z wielu murów oraz barier naturalnych, łączna długość budowli ma wynosić 8851,8 km i składać się odpowiednio z 6259,6 km – murów wzniesionych ludzką ręką, 2232,5 km – barier naturalnych, takie jak rzeki i wzgórza i 359,7 km rowu, jego budowę rozpoczęto około VI w. p.n.e w wiekach późniejszych wielokrotnie rozbudowywany i  modyfikowany, w 1987 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, od 2007 jeden z siedmiu nowych cudów świata. 

Zdjęcia: Jakub Hałun/Wikimedia Commons
Data publikacji: 8.01.2014 12:00
Tagi: Chiny, mur, wielki mur chiński
 • Warszawskie Filtry z miedzianym dachem Odtwórz
  TVrama

  Warszawskie Filtry z miedzianym dachem

  Miedziany dach, wieńczący budynek warszawskich Filtrów, ma za zadanie korespondować z zabytkowym charakterem kompleksu Filtrów.

  • skomentuj
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.