Twórcy balonowych rzeźb, czyli airigami twierdzą, że ich sztuka łączy w sobie trzy różne dziedziny: origami, lalkarstwo oraz rzeźbę. Niekwestionowanym mistrzem w tej dziwnej dziedzinie jest z pewnością Larry Moss, zdobywca Rekordu Guinessa w 2000 roku, za największą w owym czasie rzeźbę z podłużnych balonów. Instalacja przedstawiała scenę, w której dwóch piłkarzy walczy o bramkę. Do jej wykonania użyto 40 750 balonów. Moss przewodził zespołowi, składającemu się z 42 osób.
Po tym sukcesie, artysta nie przysiadł na laurach i trzy lata później pokierował projektem Fantastic Flying Octopus. Była to pierwsza latająca balonowa rzeźba. Pracowała nad nią 23 osobowa załoga. Aby powołać do życia tę dziką bestię, zużyto 280 metrów sześciennych helu i 20 000 balonów. Wykonanie Fantastycznej Ośmiornicy zajęło artystom pięć dni.
Jeden z ostatnich projektów Larry'ego Mossa, Master Works, został zainspirowany malarstwem. Artysta wykonał balonowe reprodukcje tak znanych dzieł, jak Mona Lisa, Człowiek Witruwiański, Narodziny Wenus czy American Gothic. Z humorem nawiązał do prac Andy'ego Warhola, czy Jacksona Pollocka.
W swym dorobku, Larry Moss ma również projekty lateksowej odzieży wcale nie dla dorosłych, ilustracje do książek dla dzieci, Elastic Parc, czyli balonowe szkielety dinozaurów oraz wiele, wiele innych ciekawostek.
Więcej: airigami.com

-
Design z lat 60. najwyraźniej wciąż jest na czasie. Projekty Vernera Pantona to nie tylko klasyka designu – ciągle są produkowane i cieszą się zainteresowaniem więcej
-
Architektura wnętrz tej restauracji to przeplatanka klasyki z nowoczesnością. Obok drewnianej konstrukcji zaprojektowanej jako dekoracyjne meble, klimatycznych lamp oświetlających ladę i elegancko podanych dań architekt stworzył ścianę... z graffiti. Co ciekawe, ten kontrast stylistyczny prezentuje się bardzo dobrze więcej
- Piscyna
