Architektura i design przyszłości. To już III edycja festiwalu Przemiany. Rozpoczyna się on już 5 września o godzinie 19:00, zakończenie festiwalu 8 września. W tym roku organizatorzy będą przekonywać uczestników jak można zmienić przyszłość. Uczestnicy tegorocznej edycji Festiwalu Przemiany będą mogli się przekonać, że moc tworzenia przyszłości ma każdy z nas. Wstęp na festiwal jest bezpłatny jednak niektóre zajęcia wymagają wcześniejszej rezerwacji.
Architektura i design – nowe technologie dla każdego
Festiwal Przemiany ma na celu przekonać każdego, że możemy zmieniać otoczenie używając nowoczesnych technologii, które do tej pory używane były tylko przez specjalistów. Sami możemy tworzyć design i architekturę. Główny nacisk położony zostanie przede wszystkim na metody produkcji, w tym druk 3D. Drukować możemy wszystko: od butów, przez endoprotezy, po stacje kosmiczne na Marsie, ale nie każdy jeszcze zdaje sobie z tego sprawę. Bohaterowie Przemian działają w różnych dziedzinach życia. Ich projekty są wyrazem pasji i chęci zmiany zastanej rzeczywistości.
>> Przeczytaj informacje na temat pierwszego festiwalu designu w Warszawie!
A co w tym roku czeka nas na festiwalu? Jednym z głównych festiwalowych wydarzeń jest Power to the People: wystawa, fablab, wykłady, warsztaty oraz targi polskiego dizajnu. Power to the People to zorganizowany przez studio Super Super oraz Bridge interdyscyplinarny przegląd współczesnych technologii produkcji oraz projektowania ze szczególnym naciskiem na druk 3d. A to jeszcze nie wszystko. Zapraszamy na Festiwal Przemiany w Centrum Nauki Kopernik w dniach 5 – 8 wrzesnia! Czekamy na wasze relacje!

-
Oskar Hansen. Przyczółek Grochowski, to osiedle składające się z jednego, bardzo długiego bloku o długości półtorej kilometra. Wijący się niczym wąż budynek powstał na terenie dawnej podwarszawskiej wsi Gocław według projektu awangardowych architektów - Oskara i Zofii Hansenów więcej
-
Adaptacja silosu na mieszkanie
Ołomuniecki silos nie został oswojony, lecz okiełznany: nie mamy do czynienia z typowym loftem, mieszkaniem bezkonfliktowo wpisującym się w historyczną tkankę architektoniczną, ale z radykalną interwencją, której najważniejszym elementem jest dominująca, przeskalowana nadbudowa więcej
-
-
Hala sportowa w Bieruniu
Budynek hali powstał w wyniku rozpisanego przez gminę ogólnopolskiego konkursu architektonicznego więcej
